fbpx

Przyczepka rowerowa Croozer Kid for 2.

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przyczepki rowerowej Croozer Kid for 2. Dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na tę przyczepkę? Jak nam się ją użytkuje, czy 3Pannom podobała się ta forma podróżowania oraz o jej plusach i minusach przeczytacie poniżej :)

Jaką przyczepkę rowerową wybrać?

Podejmując decyzję o zakupie przyczepki zasięgnęliśmy porad u specjalistów w tej dziedzinie. Niektóre przyczepki odrzuciliśmy na samym początku, ze względu na ich cenę i rodzaj siedzisk. Wahaliśmy się pomiędzy Croozerem a Burley. Oglądając przyczepki i „przymierzając” do nich Pierworodną (PannaZ była jeszcze w dziupli zwanej brzuchem) stwierdziliśmy, że w Croozerze dziecko ma więcej miejsca, niż w Burley. Stanęło na Croozerze, cena tak bardzo nie odstraszała (nieco ponad 2000 zł – zakładając, że przyczepka posłuży nam kilka dobrych lat i po tym czasie ją odsprzedamy). Finalnie udało nam się kupić przyczepkę używaną, w idealnym stanie, do tego jeszcze z dodatkowymi akcesoriami! Chociaż jestem wielką fanką przyczepek rowerowych, uważam, że kosztują one zdecydowanie za dużo i często cena może zniechęcić potencjalnych nabywców do ich zakupu…

Croozer Kid for 2

Croozer Kid for 2 to przyczepka rowerowa przeznaczona dla dwojga dzieci (wersja dla jednego dziecka nazywa się Croozer Kid for 1). Pełni ona funkcję przyczepki, wózka spacerowego oraz wózka do joggingu (tzw. 3 w 1). Wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Kąt nachylenia siedziska daje dziecku możliwość podróżowania w wygodnej pozycji, także podczas ewentualnej drzemki.  Dzieci mają w środku dużo miejsca (przestrzeń na głowę: 69 cm, przestrzeń na nogi: 57 cm) Za siedzeniem jest również całkiem pokaźnych rozmiarów bagażnik.

Croozer

Dlaczego zdecydowaliśmy się na przyczepkę Croozer Kid for 2?

 • ilość miejsca dla dziecka w środku,
 • sposób montowania siedzeń i pozycja półleżąca,
 • możliwość zamontowania hamaka i wkładki redukcyjnej dla mniejszych dzieci,
 • trzy-funkcyjność,
 • jakoś wykonania oraz
 • dobre opinie dotychczasowym użytkowników :)

A dlaczego w ogóle wybraliśmy przyczepkę,  nie np. fotelik rowerowy możecie przeczytać TUTAJ.

Croozer na testach

Przyczepka Croozer Kid for 2 jest w naszym posiadaniu od dwóch lat, co za tym idzie użytkujemy ja już trzeci sezon, drugi z podwójnym obciążeniem. Przetestowaliśmy ją w kombinacjach:

Croozer
Jedno dziecko w środku.
4
Starsze dziecko w siedzisku + niemowlę w hamaku.
Croozer Kid for 2
Starsze dziecko w siedzisku + młodsze dziecko w siedzisku z wkładką redukcyjną.

W każde z ww. kombinacji przyczepka zdała egzamin, a moje Panny były uśmiechnięte i zadowolone. Rozglądają się, śpią, rozglądają się. Zdarza im się pomarudzić, ale marudzenie jest podyktowane bardziej zniecierpliwieniem (Kiedy w końcu dojedziemy?) lub inną potrzebą (Jeść!, Pić!, Siusiu!). Nie zdarzyło mi się, by PannaG – jeżdżąca z nami od początku – powiedziała, że jej nie wygodnie.

Przyczepkę łatwo się składa i rozkłada, trudniej jest znaleźć miejsce do jej przechowywania – potrzeba sporo wolnej przestrzeni. W drzwiach wejściowych oraz windzie przyczepka się mieści, w furtkach i na ścieżkach również dajemy radę (szerokość 88 cm).

W prowadzeniu jest bardzo lekka i zwrotna. Na pewno równie dobrze sprawdzi na spacerach – choć my jej do tych celów nie używamy.

Blisko Dziecka POLECA!

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

5 thoughts on “Przyczepka rowerowa Croozer Kid for 2.

 1. Croozer 2 fajny, tylko strasznie szeroki jak na miejskie warunki i np. windy :(

  1. Na pewno do wąskich nie należy – warto zmierzyć najpierw szerokość drzwi wejściowych oraz windy.

   1. Windy i drzwi to jedno, a wszelkie furtki na placach zabaw, w parkach, szerokość ścieżek rowerowych to drugie :)
    Jeszcze odnośnie wpisu dot. Burleya. Kółko przyczepione do dyszla ma tylko model Honey Bee, Encore i D’Lite mają dedykowane 2 koła montowane po bokach, bardzo wygodne rozwiązanie.

 2. Przyczepka rowerowa to coś co naprawdę się sprawdza – przy dwójce pociech zdaje codziennie egzamin i nawet nie ma jak się zakurzyć w garażu. Nawet zimą w wersji spacerowej pracowała ;) Fotelików rowerowych nie brałam pod uwagę – wszystko składało się na zakup przyczepki i tez trochę główkowałam czy inwestycja (wcale nie taka mała – jednorazowo) będzie tą dobrą. Tak! To jest to! Zatem post niech posłuży niezdecydowanym bo tylko w czasie się odciąga przyjemność i radość użytkowania.

 3. My mamy THULE Chariot Cougar 2, dlatego, ze ma mozliwosc wozenia dziecka o ile pamietam od 1 miesiaca zycia w specjalnym hamaku :) i oczywiscie mozliwosci spacerowki, joggera, przyczepki i innych ale dla mnie te trzy wystarcza, jak tylko zrobi sie pogoda, wyciagamy z piwnicy :D

Comments are closed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...