AGNIESZKA SKOCZYLAS

Jestem psychologiem dziecięcym. Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalistyczne szkolenia dla profesjonalistów m.in. u Agnieszki Stein z Rodzicielstwa Bliskości oraz u Anny Mills i Joanny Berendt z Porozumienia bez Przemocy. Na bieżąco uzupełniam wiedzę dotyczącą pracy z rodzicami i dziećmi. Obecnie rozwijam się w kierunku terapii systemowej, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz diagnozy i terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Od 6 lat prowadzę indywidualną praktykę psychologiczną skierowaną do rodziców niemowląt i dzieci do lat 10. Pomagam rodzicom lepiej zrozumieć ich dziecko poprzez dotarcie do kryjących się za zachowaniem potrzeb nie tylko dziecka, ale i całej rodziny.

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Udzielam empatycznych konsultacji rodzicom dzieci w wieku 0-10 lat. Pomagam w budowaniu bezpiecznej i bliskiej relacji.

Wspieram rodziców w obszarze wstępnej diagnozy nieprawidłowości rozwojowych (w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz zaburzeń integracji sensorycznej), nasilających się niepożądanych zachowań u dziecka, szeroko-pojętej “agresji”, relacji z rodzeństwem oraz rówieśnikami.

Prowadzę konsultacje dotyczące snu niemowląt i dzieci. Nie prowadzę treningu snu. Kieruję się potrzebami dziecka i rodziny.

Pomagam rodzinie w sytuacji rozstania rodziców, śmierci bliskiej, czy narodzin rodzeństwa.

Rodzice otrzymują ode mnie wsparcie również w tematach adaptacji do przedszkola/żłobka, odpieluchowania, nasilającego się lęku separacyjnego, odstawienia od piersi, regulacji karmień (w tym rezygnacja z nocnego karmienia piersią) i wielu innych.

Współpracuję z warszawskimi placówkami edukacyjnymi.

Piszę artykuły z zakresy psychologii rozwoju dziecka i rodzicielstwa bliskości.

Prywatnie jestem mamą trzech dziewczynek i to doświadczenie uważam za najlepsze szkolenie w jakim przyszło mi do tej pory wziąć udział.

Łączę doświadczenie zawodowe z prywatnym w formule empatycznych konsultacji oraz warsztatów. Każdy problem dotyczący dziecka jest dla mnie istotny.

Nie rozumiesz zachowania Twojego dziecka? Chcesz skonsultować jego rozwój? Przechodzicie właśnie przez kryzys? Potrzebujesz wsparcia? Nie będę Cię oceniać ani krytykować Twoich decyzji, czy podejścia wychowawczego. Chcę Cię usłyszeć i zrozumieć. Jestem po to, by Ci pomóc.

Nie znalazłeś w systemie elektronicznej rejestracji dogodnego terminu konsultacji? Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub napisz 🙂

+48 791 147 174

kontakt@bliskodziecka.com.pl

BLISKO dziecka
wspiera RODZICÓW

Zapoznaj się zamieszczonymi poniżej opiniami rodziców, którzy skorzystali z mojej pomocy. 

21 Comments

 1. Polecam! Jedno spotkanie rozwiało wszystkie wątpliwości niedoświadczonej mamy :) dziękuje!

 2. Również polecam.
  Agnieszka z pełnym zaangażowaniem odpowiadała na każde pytanie i radziła kiedy była potrzeba. Zawsze chętna do Pomocy. Dzięki niej nasze dziecko pięknie przesypia noce i je z apetytem. Dziękujemy!

 3. Moja skarbnica wiedzy :)
  Zawsze gotowa do pomocy w każdej sprawie!
  Bardzo dziękuje <3

 4. Najbardziej zachwyciło mnie zaangażowanie Agnieszki. Rozłożyła mój problem na czynniki pierwsze. Analizowała dokładnie właśnie naszą sytuację! Dodatkowo, odpisała ekspresowo co bardzo mi pomogło. Polecam ją ze szczerego serca! Dziękuję Agnieszko.

 5. Pierwsze spotkanie z panią Agnieszką trwało 4 godziny, kolejne dwa były nieco krótsze. To co cechuje tę Panią to zaangażowanie w swoją pracę. Słucha, zadaje szereg pytań, analizuje, radzi… Pomogła nam i naszej córeczce Kalince. Dziękujemy!

 6. Z pomocy Poradni skorzystaliśmy do tej pory raz. Nie wykluczone, że jeszcze kiedyś zaprosimy do siebie panią Agnieszkę. Zyskaliśmy zupełnie inne spojrzenie na rodzicielstwo i nasze dzieci. Dziękujemy!

 7. Kilka książek, wsparcie przyjaciół i rodziny, a na koniec pani Agnieszka, do której gdybyśmy trafili szybciej, niewątpliwie mielibyśmy mniej nieprzespanych nocy i więcej uśmiechu na twarzy naszego synka. Cieszymy się, że znaleźliśmy osobę, która pomogła nam rozwiązać problem naszego wczesnego rodzicielstwa.

 8. Żałuję, że nie skorzystałam z pomocy pani Agnieszki wcześniej – zaoszczędziłabym sporo nerwów i częściej widziałabym uśmiech na twarzy swojego skarbka. Dziękuję raz jeszcze pani Agnieszko!

 9. Skorzystałam z konsultacji telefonicznej, efekt końcowy zaskoczył mnie samą tak bardzo, że ciężko mi do tej pory uwierzyć. Jedna rozmowa telefoniczna i wskazówki które po niej otrzymaliśmy pomogły nam rozwiązać problem z naszym dzieckiem. Dziękuję Pani Agnieszko!

 10. Pani Agnieszka! Miła, empatyczna i profesjonalna. Poprowadziła rozmowę w bardzo przyjaznej atmosferze co pozwoliło mi na szczere przedstawienie swojej sytuacji. Pani Agnieszka potraktowała mojego synka jako indywidualność, która ma swoje potrzeby, a nie jak większość psychologów traktująca problemy książkowo. Nasze dzieci przecież tych książek nie czytały więc nie wiedzą jak mają się zachować ;-)! Pani Agnieszka prezentuje totalnie inną , lepszą szkołę! Dodała wiary w moją intuicje i macierzyństwo. Dzięki radom i wskazówkom Pani Agnieszki Ja i mój Synek jesteśmy szczęśliwsi :-) Dziękuję Pani Agnieszko :-)

 11. Serdecznie polecam. Rady jakich udzieliła nam Pani Agnieszka podziałały w 100% . Pierwsze spotkanie odbyło się u mnie w domu gdy moja Mała miała kilka miesięcy i postanowiła, że nie będzie już spała w dzień, a w zasadzie ja nie umiałam jej ułożyć do snu. Potem ponownie skontaktowałam się z panią Agnieszką telefonicznie gdy zaczął się bunt z jazdą wózkiem, zmianą pieluchy na leżąco czy kąpielą. Polecam konsultacje zarówno świeżo upieczonym jak i doświadczonym rodzicom, bo pozwalają spojrzeć na “problem” z innej perspektywy. Dzięki rozmowie już nie czułam się jak nieporadna matka, której dziecko płacze z jej winy. Warto korzystać z pomocy, bo korzystają na tym nie tylko dzieci ale i rodzice. Przekonałam się, że spokojni i zadowoleni rodzice to szczęśliwe dziecko. Cieszę, się, że znalazłam panią Agnieszkę, jestem z nią w kontakcie i planuję kolejne konsultacje przy nowych wyzwaniach :). POLECAM

 12. Witam, O możliwości konsultacji z Panią dowiedziałam się z internetu( google), szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące wychowania naszej wowczas poltora rocznej corki.Podczas wizyty domowej rozwiała Pani nasze obawy i wyjaśniła co może byc przyczyną problemów. Niektóre nasze obawy okazały się nieuzasadnione😊. Oczywiście wizyta bardzo nam się podobała, jako młodzi rodzice martwilismy się wieloma na pozór prostymi srawami i potrzebowaliśmy wsparcia psychologa.Naszą rolę wychowania corki staramy się teraz wypełniac akceptując i mając przede wszystkim na względzie charakter naszego dziecka.Dziekujemy za pomoc i na pewno polecimy Pani porady wszystkim rodzicom w potrzebie😊

 13. Dzięki współpracy z Panią Agnieszką nauczyliśmy się rozumieć emocje naszego dziecka. Z konsultacji wynieśliśmy mnóstwo rad jak postępować z naszym 4-latkiem. W jaki sposób z nim rozmawiać, by nas słuchał nas. Zrozumieliśmy, by zawsze być przy dziecku blisko i postępować z nim po partnersku.

 14. Skorzystałam z wizyty domowej, na której uważnie zostałam wysłuchana. Dzięki Pani Agnieszce trafiliśmy na diagnozę SI. Do zaburzeń integracji sensorycznej doszły jeszcze zaburzenia ze spektrum autyzmu (ZA). Polecam!

 15. Najbardziej w kontakcie z Panią Agnieszką podobały mi się cierpliwość, ciepło i zrozumienie tematu. No i przede wszystkim zaangażowanie. Z konsultacji wyniosłam przeświadczenie o roli mojej intuicji. To jej teraz wierzę, nabrałam dystansu do pseudo rad znajomych i rodziny. Uświadomiłam sobie że dziecko mnie potrzebuje….tak po prostu. Gorąco polecam Panią Agnieszkę innym rodzicom małych dzieci!

 16. Po konsultacji indywidualnej z panią psycholog mieliśmy poczucie, że zostaliśmy wysłuchani, jako rodzice, a nasz problem przeanalizowany. Wzbogaciliśmy się o wiedzę, którą mogliśmy od zaraz wykorzystać. Polecam wszystkim Blisko Dziecka!

 17. Polecam. ! Pani Agnieszka pomogła Nam rozwiązać problem ze snem synka, udzielając cennych wskazówek. Bardzo miła, cierpliwa i profesjonalna kobieta . :) .

 18. Najbardziej podobało mi się pokazanie bardzo fajnych rozwiązań, które od razu zadziałały, a na które sami nie wpadliśmy. Odeszły w niepamięć męki zasypiania, i problemy z karmieniem. Generalnie dużo dała taka opinia z boku, że to co robię jest ok a nie muszę zgodnie z książką postępować tylko słuchać dziecka i siebie. Chętnie skorzystam jeszcze z pani pomocy, bo Weronika już jako 3 latka ma już nieco inne wyzwania :)

 19. Serdecznie polecam współpracę z Panią Agnieszką. Pomogła nam podjąć trudną decyzję dotyczącą zmiany przedszkola naszego dziecka. Jeszcze raz dziękujemy :)

 20. Zdecydowanie polecam spotkania z Pania Agnieszką. Po naszej rozmowie poczulam sie spokojniejsza o rozwoj mojej coreczki. Pani Agnieszka w spokojnej i milej atmosferze rozwiala wszystkie moje watpliwosci. Zwrocila rowniez moja uwage na rzeczy ktore nie wydawaly mi sie dotad az tak istotne i wskazala sposoby jakimi moge wspierac moje dziecko w codziennych stytuacjach. Moc naprawde cennych uwag, rad przekazany w tak mily sposob. Juz po jednym spotkaniu zastosowujac sie do rad Pani Agnieszki zauwazylam ich pozytywne skutki. Blisko dziecka to zdecydowanie o Pani Agnieszce :) serdecznie pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...