Doula Blisko Matki

Doula Agnieszka Skoczylas

Nazywam się Agnieszka Skoczylas – jako Doula udzielam wsparcia Kobietom i  ich rodzinom na terenie Warszawy i okolic.

Wierzę, że poród jest dla Kobiety jednym z najważniejszych momentów w Jej życiu. Jestem po to, by zadbać o komfort Kobiety rodzącej i poczucie bezpieczeństwa podczas porodu oraz pomóc jej bliskim wejść w świat rodzicielstwa, oswoić emocje,  wesprzeć w karmieniu piersią i pielęgnacji noworodka.

Ukończyłam kursy i szkolenia uprawniające mnie do profesjonalnego wspierania Kobiet w czasie ciąży, podczas porodu oraz we wczesnym rodzicielstwie.

Oferuję wsparcie laktacyjne dla mam karmiących i niekarmiących piersią. Pomagam mamom, które chcą karmić piersią, a nie mogą, których laktacja zakończyła się wcześniej, niż by tego chciały, którym karmienie piersią sprawia ból, którym karmienie piersią nie sprawia przyjemności, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o laktacji, a także dla tych mam, które nie chcą karmić piersią.

Jestem także psychologiem dziecięcym (udzielam porad opiekuńczo-wychowawczych, pomagam także kobietom w okresie babyblues’a i zmagającym się z depresją poporodową), instruktorką masażu Shantala oraz udzielam wsparcia laktacyjnego. Nade wszystko jestem mamą.

Wierzę w moc pozytywnego myślenia, intuicję oraz instynkt. Prowadzę spotkania-warsztaty dla rodziców i par oczekujących dziecka. Więcej o mnie możecie przeczytać TUTAJ.

Jak wygląda współpraca z Doulą?

Zastanawiacie się nad obecnością Douli przy porodzie? Zachęcam do umówienia się na pierwsze, niezobowiązujące, bezpłatne spotkanie. Będziemy mieć okazję, by poznać się osobiście i porozmawiać na temat usług doulowania (pełna oferta dostępna jest TUTAJ). Moja oferta dostosowuje się do Was w zależności od Waszych potrzeb i oczekiwań: poród naturalny czy poprzez cesarskie cięcie, pierwsze dziecko czy kolejne, poród rodzinny czy samodzielny, poród w szpitalu czy w domu lub domu narodzin. Pierwsze spotkanie ze mną ma charakter zapoznawczy i jest bezpłatne. W sytuacji, gdy zdecydujecie się na wsparcie okołoporodowe Douli ponownie się spotykamy, by ustalić zakres współpracy i podpisać umowę, w której m.in. określamy czas, w jakim jestem do Waszej pełnej dyspozycji – kilkanaście dni przed i 14 dni po przewidywanym terminie porodu (w tym czasie jestem dyspozycyjna całą dobą).

Doula przed porodem

Spotykamy się 1 lub 2 razy przed porodem u Was w domu po to, by dobrze się poznać i:

 • przygotować Twój indywidualny plan porodowy – by zapewnić Ci wsparcie w okresie porodu muszę wiedzieć co dla Ciebie jest ważne w tym czasie,
 • wybrać szpital, w którym chciałabyś urodzić swoje dziecko,
 • spakować razem torbę do szpitala,
 • na życzenie mogę wykonać masaż Rebozo lub Shantala, by pomóc Ci się rozluźnić i wyciszyć,
 • służę swoją wiedzą i doświadczeniem – chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Doula przy porodzie

Obecność Douli na sali porodowej nie wyklucza obecności osoby bliskiej. Doula wspiera także osobę towarzyszącą, dodając jej odwagi, podpowiadając jak być aktywnym i pomocnym uczestnikiem porodu. Obecność Douli daje poczucie, że rodząca jest pod dobrą opieką. Usługa opieki prywatnej położnej nie wyklucza usług Douli. Prace położnej i Douli uzupełniają się, dając kobiecie poczucie bezpieczeństwa i bycia pod dobrą opieką.

Jestem do Waszej dyspozycji w terminie porodu (od 38 tc – 42 tc). Po Twoim telefonie o rozpoczęciu się akcji porodowej mogę przyjechać do Was do domu, by być z Tobą już w I fazie porodu lub możemy spotkać się w szpitalu. Przez cały okres porodu (i jeszcze kilka godzin po nim) zapewniam Ci ciągłą niemedyczną opiekę:

 • pomagam w radzeniu sobie z bólem porodowym za pomocą niefarmakologicznych metod,
 • dbam o to, byś czuła się możliwie jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie,
 • pomagam przepakować walizkę (by zostały z Tobą w szpitalu tylko potrzebne Wam teraz rzeczy),
 • towarzyszę Ci przy przejściu z Sali Porodowej na Oddział Położniczy,  
 • wspieram Twojego partnera w jego nowej roli i daję mu wskazówki, jak może teraz o Ciebie zadbać,  
 • mogę również zrobić Wam pamiątkowe zdjęcia.

Bez względu na to, jak długi będzie Twój/Wasz poród – będę z Wami tak długo, jak będziecie tego sobie życzyć.

Doula po porodzie

Nasz kontakt nie powinien zakończyć się wraz z porodem. W czasie połogu zwyczajowo odbywamy jeszcze 1-2 spotkania, kiedy to wspieram Was swoimi wiedzą i doświadczeniem. Pomagam w odnalezieniu się w nowej roli, jaką jest bycie rodzicem. Służę również poradą laktacyjną oraz opiekuńczo-wychowawczą.

Zastanawiasz się, czy będę dla Ciebie dobrą towarzyszką porodu?

Zadzwoń +48 791 147 174

lub napisz kontakt@bliskodziecka.com.pl

Zapoznaj się pełną ofertą Douli Blisko Matki TUTAJ.

About Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy (NVC).
Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...