Krem na niepogodę dla niemowląt i dzieci – który najlepszy?

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! A my jej się nie boimy, dalej śnieżkiem w plecy zimy, niech pamiątkę ma. Nasza zima zła!

Zabezpieczenie delikatnej skóry dziecka przed zimnym wiatrem i mrozem jest niezwykle ważne! Odmrożone policzki to ogromny dyskomfort dla małego człowieka. Dlatego warto pamiętać, by 15 minut przed każdym wyjściem na jesienno-zimowy spacer posmarować twarz maluszka kremem, a najlepiej maścią – tylko o te bardzo trudno, o ile w ogóle są dostępne.

 

Jaki krem ochronny na zimę dla dziecka wybrać?

Przy wyborze każdego kosmetyku dla dziecka (oliwki pielęgnacyjnej, kremu UV, chusteczek nawilżanych, kosmetyków do mycia ciałka, kosmetyków przeciw ukąszeniom owadów) zwracaj uwagę przede wszystkim na jego skład! Ilość niebezpiecznych oraz niezdrowych substancji w kosmetykach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci jest przerażająca! Im mniej PEGów, parabenów i im krótszy skład, tym lepiej (ściągawkę ze składu kosmetyków znajdziecie TUTAJ). Ponadto, im tłustszy krem ochronny tym lepszy (tłuste kremy są ubogie w wodę, która wiadomo w co zamienia się na mrozie).  Dobrze jeśli krem chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Idąc tą drogą sporządziłam dla Was listę kremów ochronnych godnych zakupu oraz tzw. czarną listę, czyli kremy, które swoim składem „świecą w ciemnościach”, a wszystko to za sprawą oczywiście Sroki :)

 

TOP lista kremów ochronnych na niepogodę dla niemowląt i dzieci

Poniżej wymienione kremy (poza Mustelą i Pharmaceris) nie zawierają PEG-ów, parabenów ani żadnych innych konserwantów, wolne są od rozpuszczalników i innych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Mustela Bebe i Pharmeceris Baby w swoim składzie mają wprawdzie konserwanty, ale zawierają ich śladowe ilości i pozostały skład kosmetyku jest naturalny i mocno natłuszczający.

2

4*kolejność alfabetyczna

Jeśli szukacie kremu bez dodatku wody to polecam Nivea Baby, Mustela Babe, Pharmaceris Baby oraz Weleda – te kremy z pewnością sprawdzą się przy ujemnych temperaturach.

My żywamy kremu ochronnego marki Babydream, Nivea oraz zwykłej wazeliny. Niestety na krem HIPP Gabrysia ma uczulenie, albo jest dla niej po prostu za słaby –  a szkoda, bo ma super skład.

 

Czarna lista

Kremów z poniższej listy radzę nie kupować. Pełno w nich pochodnych ropy naftowej, rozpuszczalników, filtrów przenikających, pegów, parabenów i innych kwiatków z tej samej łąki.

3

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

5 thoughts on “Krem na niepogodę dla niemowląt i dzieci – który najlepszy?

  1. Asia pisze:

    Przy jakiej temp. Należy posmarowac buzke np. 2 miesiecznego dziecka? Czy teraz jak jest 7, 8 stopni juz trzeba? A po powrocie ze spaceru zmyć kosmetyk z twarzy?

    1. Wszystko uzależnione jest tak na prawdę od skóry dziecka. Im bardziej wrażliwa oraz podatna na przesuszenie, czy skłonna do odmrożeń, tym szybciej warto smarować małą buźkę. Przy temperaturze oscylującej wokół 5 stopni C warto już zabezpieczyć skórę kremem na niepogodę, tak samo przy silnym wietrze, nawet jeśli słupek rtęci wskazuje więcej kresek. Po spacerze nie ma potrzeby zmywania kremu z twarzy :)

  2. Przypomniałaś mi że zima się zbliża :) Ja zawsze stosowałam Nivea Baby dobrze że nie jest na czarnej liście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...