fbpx

Księga wymagającego dziecka. Sears.

Księga wymagającego dziecka to pozycja, która powinna się znaleźć w bibliotece każdego rodzica, nie tylko rodzica dziecka wymagającego. Wprawdzie autorzy – słynne małżeństwo bliskości William i Martha Sears – dedykują tę książkę rodzicom dzieci, które więcej płaczą, trudniej zasypiają i częściej się złoszczą. Wbrew tytułowi, w Księdze wymagającego dziecka, każdy rodzic znajdzie o coś dla siebie o swoim dziecku.

Księga podzielona jest na trzy części poświęcone kolejno: wymagającym małym dzieciom, wymagającym starszakom oraz „opowieściom tych, którzy przetrwali” – czyli rodziców dzieci z problemami podobnymi do naszych własnych. Znajdziemy w niej informacje na temat uspokajania, usypiania oraz karmienie wymagających niemowląt, wychowywania starszego dziecka – kontroli posłuszeństwa, granic, autorytetu, dyscypliny, a także rady dla rodziców wymagających dzieci i wypalonych matek.

Lekturę rozpoczyna opowieść samych autorów o własnym wymagającym dziecku, co już niewątpliwie zbliża czytelnika i poniekąd zachęca do dalszej lektury. Porady Searsów nie tylko są sensowne, ale pozwalają również dostrzec plusy całej trudnej sytuacji, bycia rodzicem wymagającego dziecka.

Książka trafiła w moje ręce w momencie, kiedy młodsza córka była w moim mniemaniu najbardziej wymagająca. PannaZ dużo płakała, była niemalże nieodkładalna, chciała być cały czas na rękach i to w nie byle jakiej pozycji – akceptowała w zasadzie dwie: futbolową i przez ramię, do tego wszystkiego praktycznie nie spała w ciągu dnia. Do lektury podeszłam więc ochoczo, z zapałem i łapczywie chłonęłam informacje zawarte w Księdze. Księga wymagającego dziecka nie jest podręcznikiem, tylko zbiorem cennych wskazówek odnoszących się do mocy, jaka drzemie w każdym rodzicu, do jego intuicji.

ksiega-wymagajacego-dziecka-b-iext28488770
mamania

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy (NVC).

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...