fbpx

Księga Dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia. Sears.

Młodzi rodzice często poszukują informacji na temat dzieci w internecie. Szukają w sieci odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a w szczególności te dotyczące rozwoju ich dzieci, problemów wychowawczych z nimi związanych, zaleceń odnośnie odżywiania, metod usypiania etc. Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy, jednak pełna też sprzecznych opinii, nieraz wiadomości wzajemnie się zaprzeczających. W gąszczu nadmiaru wiedzy ciężko jest pójść za głosem intuicji.

Polecaną przeze mnie skarbnicą wiedzy i encyklopedią o dziecku jest Księga Dziecka. Od narodzin do Drugiego Roku Życia autorstwa rodziny Sears. Searsowie znani są oczywiście głównie z Rodzicielstwa Bliskości (RB), ale prócz propagowania idei najstarszego modelu rodzicielstwa, bo opartego na naturalnym instynkcie, to również znani i cenieni: pediatra oraz pielęgniarka i doradczyni laktacyjna, a także rodzice ośmiorga dzieci (z których dwoje również jest pediatrami), co już samo przez się, czyni z nich bardzo doświadczonych rodziców :)

W Księdze Dziecka znajdziecie informacje na temat:

  • więzi: przygotowania do udanego porodu, więzi od pierwszych minut życia, roli ojca i sposobach budowania więzi z dzieckiem już od chwili narodzin…
  • zdrowia: odporności dziecka, pierwszej pomocy, konieczności odbycia wizyty lekarskiej, domowych metod leczenia…
  • rozwoju: analizy miesiąc po miesiącu rozwoju dziecka, komunikacji dzieci, uciążliwych zachowań, dyscypliny…
  • żywienia dziecka: kluczu do udanego karmienia piersią, karmienia butelką, rozszerzania diety dziecka…
  • snu: metod usypiania, współspania (co-sleeping), faz snu dziecka…
  • życia rodzinnego: nowych ról mamy i taty, powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim, wyboru żłobka oraz niani, depresji poporodowej
  • i wielu wielu innych spraw i zagadnień związanych z niemowlęciem i dwulatkiem.

Księga Dziecka to książka, która powinna znaleźć się w domu każdego rodzica małego dziecka. Pomaga zrozumieć rozwój dziecka i idące za nim jego potrzeby. Tę lekturę polecam Wam, jak żadną inną.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy (NVC).

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...