Bogdan deBarbaro podpowiada, że dobrze jest już teraz poznać odpowiedź na pytanie, które ktoś kiedyś nam zada:

Co nam pomogło?

Jak przetrwaliśmy?

Nasza odpowiedź będzie zależała od tego, co teraz zrobimy, jakie podejmiemy kroki i działania. Od nas zależy, jak nasz świat będzie wyglądał po okresie pandemii, bo chociaż z biegiem czasu odzyskamy równowagę, to już nic nie będzie takie samo, więc i normalność nabierze nowego wymiaru.

Przyjdzie czas, że na obecną sytuację będziemy mogli spojrzeć z boku, że stanie się ona wspomnieniem. Na razie warto zostać w domu i przytulić siebie samego, z pełną dozą akceptacji i empatii dla emocji i uczuć w nas się kłębiących.

Nie zapominajmy, że częścią obecnej rzeczywistości, tak bardzo odbiegającej od dającej poczucie bezpieczeństwa codzienności są dzieci. Dzieci potrzebują z Wami rozmawiać. Rozmowa pomaga oswoić lęk, pomaga zrozumieć.

Jak wspierać dziecko w okresie pandemii?
Jak pomóc sobie?

Specjalnie dla Was uruchomiłam w okresie pandemii dodatkowe dyżury konsultacji on-line 📞

Wykonaj ten pierwszy krok i zapisz się już dzisiaj ‼️

Telefon ➡️ 791 147 174
Internetowa rejestracja ➡️ https://www.moment.pl/s/blisko-dziecka

About Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy (NVC).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...