Suchy termofor – sprawdzony sposób na rozgrzanie i uśmierzenie bólu.

Suchy termofor najczęściej wypełniony jest pestkami wiśni, które charakteryzują się właściwościami termicznymi. Pestki wiśni kumulują ciepło lub zimno i stosunkowo długo je oddają – dużo dłużej od tradycyjnych termoforów wypełnionych wodą, od których są również bezpieczniejsze (ryzyko poparzenia podczas używania suchego termoforu praktycznie nie jest możliwe). Termofor po podgrzaniu wydziela przyjemny, naturalny zapach zbożowy (podobny do zapachu świeżo upieczonego chleba).

 

Skład suchego termoforu?

Pestki wiśni używane przy produkcji termoforków powinny być wcześniej umyte w świeżej i czystej wodzie, dokładnie oczyszczone, osuszone i dezynfekowane do momentu uzyskania odpowiedniej wilgotności.

Pestki wiśni są 100% naturalne i ekologiczne, przez co bezpieczne i mające działanie prozdrowotne, w odróżnieniu od środków chemicznych czy silikonowych żeli, którymi wypełnia się inne zwyczajne termofory.

 

Zasady stosowania suchego termoforu:

Pamiętajcie, że skóra dziecka jest bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego. Zawsze przed podaniem dziecku termoforku sprawdźcie jego temperaturę na swoim ciele. Niemowlętom przykładajcie termofor przez ubranko lub rozłożoną pieluszkę tetrową/flanelową.

 1. Stosujcie termofor zgodnie z instrukcją. Nie należy przekraczać podanego w niej czasu podgrzewania.
 2. Nie podgrzewaj termoforu, jeśli jest wilgotny.
 3. Przed kolejnym podgrzaniem poczekaj, aż temperatura termoforu spadnie.
 4. Zwróć uwagę na szczelność szwów przy używaniu termoforu u małych dzieci. Jeśli pestki wydostaną się z poduszki może istnieć niebezpieczeństwo połknięcie i uduszenia się.
 5. Nie należy stosować termoforu przy ostrych chorobach zapalnych i chorobach z towarzyszącą gorączką, chorobach serca i żył, egzemach.
 6. Termofor można podgrzewać przy innych źródłach ciepła (kaloryfer, piecyk) w temperaturze nie przekraczającej 60°C bez ograniczeń czasowych.

 

Przy jakich dolegliwościach przydaje się termofor?

Ciepły okład przynosi ulgę w dolegliwościach:

 • kolka, bóle brzucha, wzdęcia
 • bóle miesiączkowe
 • dolegliwości neurologiczne, reumatyzm
 • bóle zatok
 • bóle stawów, opóźniona bolesność mięśni („zakwasy”)
 • ogrzewanie zmarzniętych dłoni lub stóp

Zimny okład sprawdzi się w przypadku:

 • stłuczeń, zwichnięć, opuchlizn
 • migren i bólów głowy
 • ukąszeń owadów
 • likwidacji podpuchniętych „poduszeczek” pod oczami

 

Instrukcja obsługi

NA CIEPŁO: Suchy termofor podgrzewamy w kuchence mikrofalowej lub piekarniku. Po każdorazowym ogrzaniu należy przemieszać jego zawartość i sprawdzić jego temperaturę.

NA ZIMNO: Termoforek należy włożyć do torebki foliowej i schładzać w zamrażalniku przez około 1 godzinę.

CZYSZCZENIE: Termofor pierzemy ręcznie w temperaturze 30°C (wyższa temperatura może spowodować utratę właściwości termicznych).

Suchy termofor 4  Suchy termofor 2

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

5 thoughts on “Suchy termofor – sprawdzony sposób na rozgrzanie i uśmierzenie bólu.

 1. Tak ☺️ nie stosowałam jeszcze na synku bo na szczęście nie ma takiej potrzeby, ale przetestowałam na sobie (bóle zatok i brzucha) i pomogło ☺️

 2. Kaśś Krr via Facebook pisze:

  świetnie sprawdza się przy kolkach :)

 3. Laura Laura via Facebook pisze:

  posiadam;)super brzuszko grzeje..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...