fbpx

Zabawki dla trzylatka – moje podpowiedzi.

Szukasz prezentu dla dziecka z okazji trzecich urodzin? Wydaje Ci się, że ma ono już wszystko i nie jesteś w stanie jego niczym zaskoczyć? Zapoznaj się z moją poniższą propozycją zabawek dla trzylatka.

Książka najlepszym przyjacielem człowieka

Moja propozycja to seria przygód o Zuzi – najlepszej przyjaciółce każdego przedszkolaka.

Zabawki kreatywne

Uwielbiam kreatywne zabawki – ich w domu nigdy za wiele. W czasach, kiedy wszystko zostaje nam podane na tacy dostarczanie dziecku zabawek pobudzających wyobraźnię jest niezwykle istotne. Moja propozycja zabawek kreatywnych dla trzylatka to ciastolina, zabawki firmy Moluk – przede wszystkim Bilibo oraz klocki magnetyczne.

Geomag

Instrumenty muzyczne

W okolicy trzecich urodzin dzieci zaczynają interesować się muzyką, w tym również dźwiękami wydawanymi przez różne zabawki, czy instrumenty, które są świetną propozycję prezentu.

Aktywność fizyczna

Już u małych dzieci jesteśmy w stanie dostrzec predyspozycje do określonych czynności, w tym również zabaw. Jeśli dziecko lubi się ruszać, powinno również zainteresować się jazdą na rowerze biegowym lub hulajnodze. Piłka do skakania w domu do świetna zabawka, zwłaszcza zimą, kiedy długie zabawy na dworze są utrudnione.

Must have każdej dziewczynki

Domek dla lalek – im wyższy tym lepszy, lalki – duże, małe, anatomiczne, szmaciane – i ubranka oraz wózek dla nich – to tzw. prezent-pewniak dla trzyletniej dziewczynki :)

Puzzle i gry logiczne

Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu, pobudza kreatywność dziecka, uczy koncentracji, planowania własnych działań oraz umiejętności projektowania. Ponadto dziecko ćwiczy chwytność palców oraz precyzję ruchów. Dla trzylatka proponuję zestaw 24 elementów, a dla wprawionych puzzlocholików 36 elementów.

Namiastka bycia dorosłym

Niewątpliwie każde dziecko – nawet młodsze – ucieszy się z kuchenki, garnków, zastawy stołowej, mini-rzeczy do gotowania, czy kasy sklepowej. Jedną z moich ulubionych zabaw w dzieciństwie było bawienie się w sklep – z mamą, z mamą i tatą, z siostrą, z innymi dziećmi przez baaaardzo długi czas.

Coś dla chłopca

Większość z wyżej wymienionych zabawek jest dedykowana dla obu płci, ale mini-warsztat oraz pociągi magnetyczne być może bardziej ucieszą chłopca, niż dziewczynkę.

A w tle muzyka

Tak, jak książka zawsze jest udanym prezentem, tak samo jest z płytą z dobrą muzyką – w przypadku trzylatków będą to po prostu piosenki przedszkolaków, a także piosenki po angielsku!

Podziel się swoim zdaniem i zostaw komentarz. 

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

6 thoughts on “Zabawki dla trzylatka – moje podpowiedzi.

    1. Ja też na początku byłam sceptycznie nastawiona. Ale moja córka lubi podglądać babcię, ciocię, czy mamę podczas malowania i wolałam dostarczyć jej własny zestaw do makijażu i wytłumaczyć, że prawdziwy make up jest tylko dla dorosłych, niż by ukradkiem podbierała moje kosmetyki. A tak ciekawość w bezpieczny dla skóry sposób zaspokoiłam. Pomalowała się parę razy, nacieszyła się i spokój. Także polecam! Choć każdy robi tak, jak uważa za stosowne :)

  1. Uwaga na puzzle ;) jesli planujecie kupic je dziecku na prezent to warto zapytac Rodzicow ile elementow – moja dwulatka uklada 30, a kolezanki Cora o 5 miesiecy starsza dopiero kilkuelementowe (do 8). Zeby wtopy nie bylo ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...