fbpx

Zabawki dla rocznego dziecka – moje podpowiedzi.

Roczek – koniec okresu niemowlęcego – dziecko staje się prawdziwym odkrywcą i poszukiwaczem przygód. Najlepszy prezent na pierwsze urodziny? Kask ochronny! Żartuję oczywiście ;-) Roczne dzieci na chwilę tracą zainteresowanie zabawkami na rzecz nauki chodzenia, wspinania, wysuwania szuflad, otwierania szafek itd., ale za parę miesięcy znowu większość z nich powróci do zabawek.

Książki i książeczki

Czytajcie dziecku od małego i zarażajcie je miłością do książek – o pozytywnym wpływie czytania dzieciom pisałam więcej tutaj.

Muzyka dla dzieci

Maluszki kochają muzykę, przy niej się z resztą się też uspokajają. Możecie sami skomponować składankę ulubionych utworów dziecka lub kupić płytę z muzyką dla dzieci.

Zabawki do kąpieli

Ich nigdy za wiele – szybko się zużywają i trzeba je często wymieniać. Możecie też pomyśleć o pojemniku na zabawki tak zawieszonym przy wannie, by dziecko samo mogło wyciągać i chować zabawki.

Pojemnik na zabawki do kapieli

Zabawki edukacyjne

Tego rodzaju zabawek dla małych dzieci jest chyba najwięcej. Wszystkie mają na celu naukę jakiejś umiejętności. Większość z tych zabawek jesteśmy w stanie sami zrobić z domowych przedmiotów codziennego użytku. Część z nich wymaga jednak większego nakładu pracy i te właśnie Wam proponuję na prezent z okazji pierwszej świeczki, a są nimi: sorter, drewniane puzzle, drewniana kostka edukacyjna oraz tablica manipulacyjna.

Plac zabaw w domu

Kto z Was ma warunki na rozstawienie w domu basenu z kulkami ze zjeżdżalnią, tunelu oraz tipi? IKEA proponuję doskonałe rozwiązanie w formie składanego tunel i domku, które można połączyć w jedną całość. Po złożeniu (na płasko!) praktycznie nie zajmuje miejsca.

Konik, z drzewa koń na biegunach

Konik, renifer, osiołek, czyli zwierzę kopytne, ale na biegunach jest marzeniem każdego dziecka, które z uwagi na fantastyczny wpływ bujania na rozwój dziecka, warto spełnić?

Konik na biegunach

Trochę motoryzacji

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy lubią wszelkiego rodzaju pojazdy. Proponuję zakup autobusu, najlepiej od razu z funkcją sortera klocków – spełnia więcej funkcji niż zwykłe autko, nie tylko dziecko sortuje klocki, ale także może przewozić autobusem pasażerów lub inne małe zabawki.

Autobus

Wózek dla lalek

Jeśli młoda dama już chodzi – najwyższa pora na wożenie lalek. A skoro ma być wózek, to musi być te i lala. Czasami do wózka trafiają też inne przedmioty – dzieci uwielbiają coś przewozić z miejsca na miejsce.

Matrioszki

Niby nic, a jednak daje dzieciom mnóstwo uciechy i co najważniejsze uczy szeregowania według wielkości.

Mini kanapa

Małe krzesełko, mały fotel czy mała kanapa jest dla dziecka po prostu wygodne. Ponadto stanowi jego własność i jest na wyłączność. Dobrze się tam na przykład przegląda książeczki.

Mini krzeselko
Podziel się swoim zdaniem i zostaw komentarz. 

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

4 thoughts on “Zabawki dla rocznego dziecka – moje podpowiedzi.

  1. Ja mam czasem wrażenie, że zakup łyżek drewnianych, kilku plastikowych pojemników i rondla byłby najlepszym prezentem dla mojego roczniaka :) ale pewnie i tak nadal wolałby moje ;)

  2. Skorzystałem i kupiłem “mały plac zabaw”. Namiocik sprawdził się idealnie. Dzięki za porady. Przy okazji bardzo ciekawy blog. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...