fbpx

Zabawki dla dwulatka – moje podpowiedzi.

Dwa latka – cała wieczność w mniemaniu dziecka. Uważa się za duże, ma wiele do powiedzenia, uwielbia stawiać na swoim i mieć zawsze rację. Zaczyna mówić i intensywnie rozwijać się intelektualnie. Najlepsza zabawka dla dwulatka?

Czas na puzzle

Zaczęło się od dopasowywania kształtów w drewnianych puzzlach, teraz pora na kilkuelementowe puzzle kartonowe, a także puzzle do kąpieli, które dadzą dziecku mnóstwo frajdy.

Poczytaj mi…

Minimum 20 minut dziennie powinniśmy czytać swoim dzieciom, o czym zresztą więcej pisałam tutaj. Wraz z wiekiem lektury dla dziecka się zmieniają – moja propozycja książek dla dwulatka to np. seria o Kici Koci.

Lubię naśladować mamę i tatę

Mama z tatą są najfajniejsi i wszystko wiedzą najlepiej. Dziecko uwielbia ich obserwować i naśladować. Dwuletnie dziecko niewątpliwie odnajdzie się w zabawie warsztatem z narzędziami oraz kuchnią do gotowania.

Luli luli…

Instynkt opiekuńczy cały czas się rozwija, w okolicy drugich urodzin dzieci silnie przywiązują się do wybranych zabawek – często pluszowych i opiekują się nimi tak, jak prawdziwi rodzice swoim dzieckiem. Dwulatek ucieszy się z wózka dla lalek oraz kołyski.

Wozek dla lalek
Kolyska

 Badam własne ciało

Wzrastająca ciekawość własnego ciała i różnicowanie płci mają miejsce w trzecim roku życia dziecka. Zestaw małego doktora to kolejna moja propozycja prezentu dla dwuletniego jubilata.

Zestaw lekarski

Biegam coraz szybciej

Dwuletnie dziecko jest w ciągłym ruchu, doskonali umiejętność biegania i powoli zaczyna skakać. Czas na zakup rowerka biegowego, hulajnogi oraz skoczka.

Skoczek

Ćwiczenia małej rączki

Mała ręka dziecka jest coraz sprawniejsza – oprócz tradycyjnej kartki i kredek dziecko będzie miało dużo radości z rysowaniem przy użyciu znikopisu – tego imitującego papier, jak i kolorowego oraz lepienia z ciastoliny.

Znikopis

Nieśmiertelne LEGO

Moje dzieci bawią się obecnie klockami LEGO, którymi ja się bawiłam jako dziecko. Lego jest niezniszczalne! Nie wiem, kto bardziej kocha te klocki – dzieci, czy ich rodzice :)

Gry planszowe

Tak! Już z dwulatkiem możecie w coś pograć – znajdziecie je wśród gier firmy Czu Czu oraz Trefl.

Trefl

Tańczę, choć jeszcze nie śpiewam…

… ale zaraz zacznę nucić melodie pod nosem, dlatego już teraz dobrze jest puszczać dziecku piosenki – rytmiczne, melodyjne, z łatwym do zapamiętanie tekstem, najlepiej te dziecięce.

Podziel się swoim zdaniem i zostaw komentarz.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

4 thoughts on “Zabawki dla dwulatka – moje podpowiedzi.

  1. Super podpowiedzu dla kogos kto nie wie co kupic :) moja Cora znajdzie pod choinka od dziadkow stol warsztatowy i kolyske dla lali (z proponowanych). Mam tez pytanie – czy konik na biegunach sprawdzil sie komus prsyszlosciowo? Cora byla w sklepie zachwycona ale zastanawiam sie czy to nie bedzie na chwile do pobujania sie i pojdzie w kąt…?
    A i bede to powtarzala do upadlego – nie proponujcie kilkuelementowych puzzli dla dwulatkow bo tym sposobem mamy fure lezacych w kacie zabawek. Prosze – darczyncy ;) – najpierw podpytajcie rodzicow ile elementow uklada dziecko – moja dwulatka uklada 30, a duzo starsza coreczka kolezanki dopiero kilka el. wiec to naprawde bardzo indywidualna sprawa ;)

    1. A dla 5 latki może dziecięcą wersję Monopoly lub inną grę planszową np. Farmer lub Pędzące żółwie. Może zestaw do robienia biżuterii lub inna zabawka kreatywna do ćwiczenia małej ręki..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...