fbpx

Kreatywne zabawki – najlepsze zabawki dla dziecka.

Dobra zabawka nie powinna mieć określonych zastosowań, powinna pozostawiać dziecku pole do rozwijania wyobraźni. Powinna nie być ograniczona wiekowo, dawać możliwość rozwoju motorycznego, jak i być elementem zabawy, np. stajnią dla zwierzątek. Powinna umożliwiać samodzielne bawienie się oraz zabawę w grupie. Kreatywna zabawka pobudza wyobraźnię, stymuluje umysł do poszukiwania własnych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Zabawa staje się nieograniczonym światem wyobraźni, fantazji i tworzenia!

Ile zastosowań jednej zabawki waszego dziecka jesteście w stanie znaleźć? Mistrzowie kreatywności – tak określam firmę MOLUK. Bawiąc się zabawkami tej firmy co chwila będziecie odnajdować nową formę zabawy. W swoim asortymencie nie mają wiele – raptem 5 rodzajów zabawek: Bilibo, Oogi, Plui, Mox i Nello. Nie potrzeba więcej. Uwierzcie mi, gdyby Wasze dziecko miało do dyspozycji tylko te 5 zabawek od MOLUK, nie nudziło by się nawet przez moment.

Co wyróżnia firmę MOLUK? Ich zabawki w żadnym stopniu nie ograniczają dziecka. Pobudzają jego kreatywność, nadają się równie dobrze do zabawy w domu, jak i na świeżym powietrzu. Świetnie ze sobą współgrają. Nie mają górnej granicy wieku, dolna w moim odczuciu również jest umowna. Wszechstronnie rozwijają dziecko. Stawiają na integrację i wspólną zabawę.

Bilibo

Bilibo_green

Bilibo nadaje się do zabawy i w piasku, i w wodzie, i na śniegu. Może być miską, pojemnikiem, tunelem, kamieniem, kołyską, bębenkiem lub innym instrumentem muzycznym… Świetnie nadaję się na karuzelę i jednocześnie uczy łapania równowagi.

Oogi

Oogi lubi się z Bilibo, ale dobrze czuje się też w pojedynkę lub z innymi z rodziny Oogi, pomaga w nauce okazywania uczuć, może posłużyć również za rzutkę.

Oogi

Plui

Plui umili dziecięcą kąpiel, pomaga zrozumieć przyczynowość i skutkowość, ale sprawdzi się również przy podlewaniu kwiatków :)

Plui

Mox

Jaki jest Mox? Smutny? Wesoły? Zaskoczony? Ta piłeczka uczy dziecka rozpoznawania emocji! Ale też jest świetnym chwytakiem, jest też łasa na małe przedmioty, które lądują w jej małym brzuszku, no i lubi trafiać do Nello :)

MOX

Nello

Nello – prosta zabawka, pierwsze puzzle dziecka, kosz dla Mox, kierownica autobusu, do ćwiczenia równowagi zamiast ciężkiej książki na głowie, do zabaw logopedycznych, rysowania po obrysie, a kuku…

Nello

Możliwości jest wiele – sami widzicie i mam nadzieję wkrótce się przekonacie.

Jedyną baterią zabawek firmy MOLUK jest dziecięca wyobraźnia.

Do kupienia w sklepie TUBLU.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy (NVC).

You May Also Like

5 thoughts on “Kreatywne zabawki – najlepsze zabawki dla dziecka.

  1. kreatywne zabawki pozwolą myśleć i dzięki nim dziecko ma szanse samemu znaleźć odpowiednie rozwiązanie, warto żeby były proste i dobrze wykonane

  2. Nello i Mox są najlepsze – niby prosta zabawka, a sprawdza się świetnie. Ciekawe jak z trwałością tych zabawek.

Comments are closed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...