WW – Wyjątkowa Wielkanoc – nasze pierwsze Święta w 5!

Zabrakło mi czasu na przypomnienie Wam o kilku wielkanocnych wpisach z zeszłych lat – o eko-pisankach, o babie Panettone, o brioshach z serem.

Zabrakło mi czasu na dodanie przepisu na babeczki kajmakowe, jakie w tym roku zrobiłam z moim małymi cukiernikami (ale co się odwlecze to nie uciecze). Sernik z rosą średnio udany, więc przepisem nie będę się z Wami dzielić, zwłaszcza że na Blogu króluje recepta na sernik idealny :)

Zabrakło mi czasu… Po prostu. Nie myślę o tym. Wyleczyłam się na dobre z perfekcyjnej pani domu, z DIY, z home made… Fajnie jest zrobić wszystko samemu, ale jeśli mam to przypłacić czasem, który mogłabym spędzić ze swoimi dziećmi lub po prostu snem, najpewniej domyślacie się, że za wysoka to dla mnie cena ;)

A wszystko za sprawą posiadania w domu tylko jednej pary rąk do pracy przy trójce małych dzieci (4-2-0). I uwierzcie mi, rzeczy do zrobienie ciągle przybywa. A to zmiana garderoby z zimowej na wiosenną połączona z zakupami (bo wiadomo, dzieci rosną, zwłaszcza Pierworodna wyjątkowo szybko wyrasta z ubrań, do tego nie bardzo ma po kim je dziedziczyć, więc tutaj zakupy są nieraz sprawą pierwszego planu). Zakupów robić nie cierpię. Zdecydowanie wolę zamawiać przez internet. Nie mam potrzeby dotykania, uważam, że jak mi się nie spodoba, to po prostu zwrócę. Przez internet kupuję dosłownie wszystko, choć czasami zdarza mi się pójść do sklepu stacjonarnego, zwłaszcza osiedlowego (bo czegoś nagle zabrakło) lub butiku odzieżowego (w miejsce sieciówki). Mam kilka swoich ulubionych e-sklepów (np. dużo jedzenia kupuję w Ramo Zebrano), ale o nich więcej może innym razem, jeśli będzie na to przestrzeń :) Porządki świąteczne? Mam umyte okna, zmienioną pościel i z grubsza ogarnięty dom… Kiedyś wstydziłabym się zaprosić kogokolwiek do domu, w którym panuje pierdo…k. Mam troje dzieci, psa i dwa koty. Sprzątam codziennie. Ogarniam na bieżąco, ale mam wrażenie, że to i tak nic nie daje. Pokochałam więc stwierdzenie: to nie bałagan, to moje feng shui :)Tymczasem…

Wielkanoc – tak mistyczna, tak duchowa, tak ważna i tak radosna. Choć za oknem zimno i szaro, w naszych sercach gości prawdziwa wiosna. Doświadczyliśmy łaski Bożej! To nasze pierwsze Święta w 5!

 

 

Pan Zmartwychwstał!

Życzymy Wam wielu chwil radości spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole.

Niech Jezus Chrystus Was wspiera i da Wam moc pokonywania trudności życia codziennego.

Alleluja!

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...