SwimFin i pływasz! Nauka pływania jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Lubicie chodzić razem z dziećmi na basen? A może dopiero rozpoczynacie tę przygodę? Zastanawiacie się od czego zacząć naukę pływania? Co dla Waszego dziecka będzie odpowiednie? Co nie będzie krępowało jego ruchów? Rękawki (pływaczki), deska, makaron, kamizelka, kółko…  Przedstawiam Wam SwimFin – innowacyjną płetwę do nauki pływania!

 

SwimFin i pływasz!

SwimFin działa w harmonii z ciałem, nie ogranicza ruchów dziecka, utrzymuje w wodzie naturalną pozycję,  wymusza ciągłą pracę rąk i nóg, dzięki czemu odruch pływania z okresu prenatalnego jest podtrzymywany i nie zanika.

Z płetwą SwimFin ruchy są swobodne, dzięki czemu dziecko może dobrze kontrolować własne ciało, co jest niezbędne przy nauce pływania. Swoboda, jaką daje SwimFin zachęca do podejmowania zabaw w wodzie, pozwala na spontaniczność i mobilizuje do nauki pływania.

 

Naukę pływania ze SwimFin można podzielić na 3 etapy:

  1. Płetwa niemalże cała zanurzona jest w wodzie, dziecko przyjmuje pozycję pionową i próbuje płynąć pieskiem (maksimum wsparcia SwimFin).
  2. Płetwa wystaje ponad wodę, dziecko przyjmuje pozycję bardziej horyzontalną (SwimFin daje coraz mniej wsparcia – dziecko pływa bardziej samodzielnie).
  3. Płetwa wystaje coraz bardziej nad powierzchnię wody (SwimFin daje tyle wsparcia ile dziecko potrzebuje, dziecko pływa samodzielnie, doskonali umiejętności pływackie).

 

SwimFin  dla każdego!

Płetwa SwimFin odpowiednia jest dla osób w każdym wieku o różnym stopniu umiejętności pływackich. Producent informuje, że produkt przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 15 do 30 kg, jednak jest to wymóg prawny, obowiązujący wszystkie pomoce do nauki pływania, które przeszły testy bezpieczeństwa. SwimFin używają również starsze dzieci, a nawet dorośli, którzy chcą udoskonalić swoją technikę pływania oraz młodsze dzieci powyżej 12-18 mż (pod nadzorem dorosłej osoby).

Tylko teraz w Tublu.pl na hasło PŁETWA otrzymacie 10% zniżki na zakup SwimFin :)

Nasza opinia…

SwimFin pozwala dziecku rozwijać instynktownie swoje umiejętności pływackie. Z każdą wizytą na basenie PannaG osiąga nowe umiejętności pływackie. Od niepewnych pierwszych ruchów ze SwimFin, za drugim razem przepłynęła cały basen, za trzecim razem skoczyła do wody, za czwartym popłynęła na grzbiecie, a za piątym zanurkowała. Chodzimy na basen regularnie odkąd skończyła 5 miesięcy, ale postępy w pływaniu jeszcze nigdy nie były tak szybkie, jak teraz ze SwimFin. PannieZ nigdy nie założymy rękawków, żeby niepotrzebnie jej nie przyzwyczajać do unoszenia się na wodzie bez pracy rąk i nóg oraz nie odzwyczajać od tego, co wyniosła z matczynego łona, czyli odruchu pływania.

SwimFin otrzymuje od nas maksymalną ilość punktów!

Ponadto dla małego pływaka polecamy plecak-rybkę na basen SwimPak, do której 10 litrowego brzuszka zmieści się nie tylko płetwa, ale również wszystkie pozostałe akcesoria na basen. Poza jedną dużą kieszenią zapinaną na rzepy i zamknięcia typu roll (przyjazne malutkim rączkom), jest jeszcze jedna mała na drobiazgi, zapinana na zamek błyskawiczny. Plecak wykonany jest z odpornej na zachlapania tkaniny, tył plecaka oraz spód szelek zrobiony jest z oddychającej siateczki. Plecaczek jest bardzo lekki – waży zaledwie 210g.

Swimpak 1 Swimpak 2

Okazuje się, że ręcznik po basenie wcale nie musi być mokry. Poncho LittleLife osiem razy szybciej niż standardowy ręcznik absorbuje wodę, bardzo szybko schnie, chroni przed promieniowaniem słonecznym  (UPF +50), posiada zatrzaski tworzące rękawy, a do tego jest bardzo lekkie (200g).

Poncho LittleLife

PannaG jest posiadaczką pomarańczowego zestawu małego pływaka do kupienia TUTAJ (klik)

Swimfin OrangeSwimpak 3Poncho LittleLife 3

SwimFin, SwimPak, Poncho i inne akcesoria pływackie kupicie w sklepie Tublu.pl (klik).

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...