Przyczepka rowerowa Croozer Kid for 2 – nasza opinia i ocena.

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przyczepki rowerowej Croozer Kid for 2. Dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na tę przyczepkę? Jak nam się ją użytkuje, czy PannieG i PannieZ podoba się ta forma podróżowania oraz o jej plusach i minusach przeczytacie poniżej :)

 

Wybieramy przyczepkę rowerową

Podejmując decyzję o zakupie przyczepki zasięgnęliśmy porad u specjalistów w tej dziedzinie. Niektóre przyczepki odrzuciliśmy na samym początku, głównie ze względu na cenę. Wahaliśmy się pomiędzy Croozerem a Burley. Oglądając przyczepki i „przymierzając” do nich Starszą (bo Młodsza wówczas była jeszcze w dziupli zwanej brzuchem) stwierdziliśmy, że w Croozerze dziecko ma więcej miejsca, niż w Burley. Stanęło na Croozerze, cena tak bardzo nie odstraszała (nieco ponad 2000 zł – inwestycja na kilka dobrych lat z pewniakiem, że później przyczepkę odsprzedamy), ale uwaga! Udało nam się kupić przyczepkę używaną i to w idealnym stanie z dodatkowymi akcesoriami! Nie ukrywam, że niezmiernie się z tego powodu ucieszyliśmy i cieszymy dalej, już trzeci sezon :) Chociaż jestem wielką fanką przyczepek rowerowych, to uważam, że kosztują one zdecydowanie za dużo i chociażby cena może zniechęcić potencjalnych nabywców do ich zakupu…

 

Croozer Kid for 2

Croozer Kid for 2 to przyczepka rowerowa przeznaczona dla dwojga dzieci (wersja dla jednego dziecka nazywa się Croozer Kid for 1). Pełni ona funkcję przyczepki, wózka spacerowego oraz wózka do joggingu (tzw. 3 w 1). Wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Kąt nachylenia siedziska daje dziecku możliwość podróżowania w wygodnej pozycji oraz ucięcia sobie drzemki bez konieczności zatrzymania się.  Dzieci mają w środku dużo miejsca (przestrzeń na głowę: 69 cm, przestrzeń na nogi: 57 cm) Za siedzeniem jest również całkiem pokaźnych rozmiarów bagażnik.

Croozer

Dlaczego wybraliśmy przyczepkę Croozer Kid for 2?

 • ilość miejsca dla dziecka w środku,
 • sposób montowania siedzeń i pozycja półleżąca,
 • możliwość zamontowania hamaka i wkładki redukcyjnej dla mniejszych dzieci,
 • trzy-funkcyjność (wersja spacerowa bez dyszla, jak np. jest w Burley),
 • jakoś wykonania oraz
 • dobre opinie dotychczasowym użytkowników :)

A dlaczego w ogóle wybraliśmy przyczepkę,  nie np. fotelik rowerowy możecie przeczytać TUTAJ.

 

Croozer na testach

Przyczepka Croozer Kid for 2 jest w naszym posiadaniu od dwóch lat, co za tym idzie użytkujemy ja już trzeci sezon, drugi z podwójnym obciążeniem. Przetestowaliśmy ją w kombinacjach:

jedno dziecko w siedzisku

Croozer

dziecko w siedzisku + dziecko w hamaku dla niemowląt

4

dziecko w siedzisku + dziecko w siedzisku z wkładką redukcyjną

Croozer Kid for 2

W każde z ww. kombinacji przyczepka zdała egzamin, a dzieciaczki były uśmiechnięte i zadowolone. Rozglądają się, śpią, rozglądają się. Zdarza im się pomarudzić, ale marudzenie jest podyktowane bardziej zniecierpliwieniem (Kiedy w końcu dojedziemy?) lub inną potrzebą (Jeść!, Pić!, Siusiu!). Nie zdarzyło mi się, by PannaG – jeżdżąca z nami od początku – powiedziała, że jej nie wygodnie. Więc zakładam, że tak właśnie jest. Jeździmy często i dużo i ciągnący (tata) nie narzekał dotychczas na zmęczenie (poza trybem pracy „pod górkę”).

Przyczepkę łatwo się składa i rozkłada, gorzej jest ze znalezieniem na nią miejsca. Potrzeba sporo wolnej przestrzeni na jej przechowywanie… W drzwiach wejściowych oraz windzie na szczęście się (u nas) mieści :) W furtkach i na ścieżkach również dajemy radę (szerokość 88 cm).

W prowadzeniu jest bardzo lekka i zwrotna. Na pewno równie dobrze sprawdzi na spacerach – choć my jej do tych celów nie używamy.

Ze szczerego serca Blisko Dziecka POLECA!

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

5 thoughts on “Przyczepka rowerowa Croozer Kid for 2 – nasza opinia i ocena.

 1. Croozer 2 fajny, tylko strasznie szeroki jak na miejskie warunki i np. windy :(

   1. Windy i drzwi to jedno, a wszelkie furtki na placach zabaw, w parkach, szerokość ścieżek rowerowych to drugie :)
    Jeszcze odnośnie wpisu dot. Burleya. Kółko przyczepione do dyszla ma tylko model Honey Bee, Encore i D’Lite mają dedykowane 2 koła montowane po bokach, bardzo wygodne rozwiązanie.

 2. Przyczepka rowerowa to coś co naprawdę się sprawdza – przy dwójce pociech zdaje codziennie egzamin i nawet nie ma jak się zakurzyć w garażu. Nawet zimą w wersji spacerowej pracowała ;) Fotelików rowerowych nie brałam pod uwagę – wszystko składało się na zakup przyczepki i tez trochę główkowałam czy inwestycja (wcale nie taka mała – jednorazowo) będzie tą dobrą. Tak! To jest to! Zatem post niech posłuży niezdecydowanym bo tylko w czasie się odciąga przyjemność i radość użytkowania.

 3. My mamy THULE Chariot Cougar 2, dlatego, ze ma mozliwosc wozenia dziecka o ile pamietam od 1 miesiaca zycia w specjalnym hamaku :) i oczywiscie mozliwosci spacerowki, joggera, przyczepki i innych ale dla mnie te trzy wystarcza, jak tylko zrobi sie pogoda, wyciagamy z piwnicy :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...