Najlepszy prezent dla rocznego dziecka – moje propozycje.

Roczek – koniec okresu niemowlęcego – teraz bobas staje się prawdziwym odkrywcą i poszukiwaczem przygód. Najlepszy prezent na pierwsze urodziny? Kask ochronny! Żartuję oczywiście :) Zapoznaj się z poniższą propozycją prezentów dla rocznego jubilata i nawet jeśli nic Ci się na niej nie spodoba i postanowisz kupić co zupełnie innego – PAMIĘTAJ – lepiej kupić prezent na wyrost do którego dziecko dorośnie, niż taki, którym nie będzie się w ogóle bawić. Roczne dzieci na chwilę tracą zainteresowanie zabawkami na rzecz nauki chodzenia, wspinania, wysuwania szuflad, otwierania szafek itd. Za parę miesięcy powrócą do zabawek :)

 

Książki i książeczki

Czytaj dziecku od małego i zaraź je miłością do książek – o pozytywnym wpływie czytania dzieciom pisałam więcej tutaj.  Dla rocznego dziecka proponuję książki z serii Obrazki dla maluchów.

Obrazki dla maluchow

 

Muzyka dla dzieci

Maluszki kochają muzykę, przy niej się z resztą też uspokajają. Możecie sami skomponować składankę ulubionych utworów dziecka lub zakupić gotową płytę.

Muzyka dla maluszka

 

Zabawki do kąpieli

Ich nigdy za wiele – szybko się zużywają i trzeba je często wymieniać, a zabawa w wodzie to przecież świetna sprawa! Możecie też pomyśleć o pojemniku na zabawki tak zawieszonym przy wannie, by dziecko samo mogło wyciągać i chować zabawki.

Zabawki do kapieli Pojemnik na zabawki do kapieli

Zabawki edukacyjne

Tego rodzaju zabawek dla małych dzieci jest chyba najwięcej. Wszystkie mają na celu naukę jakiejś umiejętności. Większość z tych zabawek jesteśmy w stanie sami zrobić z domowych przedmiotów codziennego użytku. Część z nich wymaga jednak większego nakładu pracy i te właśnie Wam proponuję na prezent z okazji pierwszej świeczki, a są nimi: sorter, drewniane puzzle oraz drewniana kostka edukacyjna.

Sorter Puzzle drewniane Drewniana kostka edukacyjna

 

Plac zabaw w domu

Kto z Was ma warunki na rozstawienie w domu basenu z kulkami ze zjeżdżalnią, tunelu oraz tipi? IKEA proponuję doskonałe rozwiązanie w formie składanego tunel i domku, które możemy połączyć w jedną całość. Po złożeniu (na płasko!) można powiedzieć, że praktycznie nie zajmuje miejsca.

Busa

 

Konik, z drzewa koń na biegunach

Marzenie każdego dziecka, więc czemu go po prostu nie spełnić?

Konik na biegunach

Trochę motoryzacji

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy lubią wszelkiego rodzaju pojazdy. Proponuję zakup autobusu, najlepiej od razu z funkcją sortera klocków – spełnia więcej funkcji niż zwykłe autko, nie tylko dziecko sortuje klocki, ale także może przewozić autobusem pasażerów lub inne małe zabawki.

Autobus

Wózek dla lalek

Jeśli młoda dama już chodzi – najwyższa pora na wożenie lalek. A skoro ma być wózek, to musi być te i lala. Czasami do wózka trafiają też inne przedmioty – dzieci uwielbiają coś przewozić z miejsca na miejsce.

Wozek dla lalek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Matrioszki

Niby nic, a jednak daje dzieciom mnóstwo uciechy i co najważniejsze uczy szeregowania według wielkości.

Matrioszki

 

Mini kanapa

To nie żart! Małe krzesełko, mały fotel czy mała kanapa jest dla dziecka po prostu wygodne. Ponadto stanowi jego własność i jest na wyłączność. Dobrze się tam na przykład przegląda książeczki.

Mini krzeselko

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

4 thoughts on “Najlepszy prezent dla rocznego dziecka – moje propozycje.

  1. Ja mam czasem wrażenie, że zakup łyżek drewnianych, kilku plastikowych pojemników i rondla byłby najlepszym prezentem dla mojego roczniaka :) ale pewnie i tak nadal wolałby moje ;)

  2. Skorzystałem i kupiłem „mały plac zabaw”. Namiocik sprawdził się idealnie. Dzięki za porady. Przy okazji bardzo ciekawy blog. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...