Najlepszy prezent dla rocznego dziecka – moje propozycje.

Roczek – koniec okresu niemowlęcego – teraz bobas staje się prawdziwym odkrywcą i poszukiwaczem przygód. Najlepszy prezent na pierwsze urodziny? Kask ochronny! Żartuję oczywiście :) Zapoznaj się z poniższą propozycją prezentów dla rocznego jubilata i nawet jeśli nic Ci się na niej nie spodoba i postanowisz kupić co zupełnie innego – PAMIĘTAJ – lepiej kupić prezent na wyrost do którego dziecko dorośnie, niż taki, którym nie będzie się w ogóle bawić. Roczne dzieci na chwilę tracą zainteresowanie zabawkami na rzecz nauki chodzenia, wspinania, wysuwania szuflad, otwierania szafek itd. Za parę miesięcy powrócą do zabawek :)

 

Książki i książeczki

Czytaj dziecku od małego i zaraź je miłością do książek – o pozytywnym wpływie czytania dzieciom pisałam więcej tutaj.  Dla rocznego dziecka proponuję książki z serii Obrazki dla maluchów.

Obrazki dla maluchow

 

Muzyka dla dzieci

Maluszki kochają muzykę, przy niej się z resztą też uspokajają. Możecie sami skomponować składankę ulubionych utworów dziecka lub zakupić gotową płytę.

Muzyka dla maluszka

 

Zabawki do kąpieli

Ich nigdy za wiele – szybko się zużywają i trzeba je często wymieniać, a zabawa w wodzie to przecież świetna sprawa! Możecie też pomyśleć o pojemniku na zabawki tak zawieszonym przy wannie, by dziecko samo mogło wyciągać i chować zabawki.

Zabawki do kapieli Pojemnik na zabawki do kapieli

Zabawki edukacyjne

Tego rodzaju zabawek dla małych dzieci jest chyba najwięcej. Wszystkie mają na celu naukę jakiejś umiejętności. Większość z tych zabawek jesteśmy w stanie sami zrobić z domowych przedmiotów codziennego użytku. Część z nich wymaga jednak większego nakładu pracy i te właśnie Wam proponuję na prezent z okazji pierwszej świeczki, a są nimi: sorter, drewniane puzzle oraz drewniana kostka edukacyjna.

Sorter Puzzle drewniane Drewniana kostka edukacyjna

 

Plac zabaw w domu

Kto z Was ma warunki na rozstawienie w domu basenu z kulkami ze zjeżdżalnią, tunelu oraz tipi? IKEA proponuję doskonałe rozwiązanie w formie składanego tunel i domku, które możemy połączyć w jedną całość. Po złożeniu (na płasko!) można powiedzieć, że praktycznie nie zajmuje miejsca.

Busa

 

Konik, z drzewa koń na biegunach

Marzenie każdego dziecka, więc czemu go po prostu nie spełnić?

Konik na biegunach

Trochę motoryzacji

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy lubią wszelkiego rodzaju pojazdy. Proponuję zakup autobusu, najlepiej od razu z funkcją sortera klocków – spełnia więcej funkcji niż zwykłe autko, nie tylko dziecko sortuje klocki, ale także może przewozić autobusem pasażerów lub inne małe zabawki.

Autobus

Wózek dla lalek

Jeśli młoda dama już chodzi – najwyższa pora na wożenie lalek. A skoro ma być wózek, to musi być te i lala. Czasami do wózka trafiają też inne przedmioty – dzieci uwielbiają coś przewozić z miejsca na miejsce.

Wozek dla lalek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Matrioszki

Niby nic, a jednak daje dzieciom mnóstwo uciechy i co najważniejsze uczy szeregowania według wielkości.

Matrioszki

 

Mini kanapa

To nie żart! Małe krzesełko, mały fotel czy mała kanapa jest dla dziecka po prostu wygodne. Ponadto stanowi jego własność i jest na wyłączność. Dobrze się tam na przykład przegląda książeczki.

Mini krzeselko

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama trzech Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

  • Ja mam czasem wrażenie, że zakup łyżek drewnianych, kilku plastikowych pojemników i rondla byłby najlepszym prezentem dla mojego roczniaka :) ale pewnie i tak nadal wolałby moje ;)

    • Nawet ziemniak z mamy talerza smakuje lepiej, to co dopiero narzędzia kuchenne :)

  • Skorzystałem i kupiłem „mały plac zabaw”. Namiocik sprawdził się idealnie. Dzięki za porady. Przy okazji bardzo ciekawy blog. Pozdrawiam

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...