Z czego ucieszy się dwuletnie dziecko – moje podpowiedzi.

Dwa latka – cała wieczność w mniemaniu dziecka. Uważa się za duże, ma wiele do powiedzenia, uwielbia stawiać na swoim i mieć zawsze rację. Zaczyna mówić i intensywnie rozwijać się intelektualnie. Najlepszy prezent dla dwulatka? Zapoznaj się z moją propozycją prezentów na drugie urodziny i nawet jeśli nic Ci się na niej nie spodoba i postanowisz kupić co zupełnie innego – PAMIĘTAJ – poza psem, książka jest najlepszym przyjacielem człowieka :)

 

Czas na puzzle

Zaczęło się od dopasowywania kształtów w drewnianych puzzlach, teraz pora na kilkuelementowe puzzle kartonowe, a także puzzle do kąpieli, które dadzą dziecku mnóstwo frajdy.

Puzzle Puzzle do kapieli

 

Poczytaj mi…

Minimum 20 minut dziennie powinniśmy czytać swoim dzieciom, o czym zresztą więcej pisałam tutaj. Wraz z wiekiem zmieniamy lektury dzieciom – moja propozycja książki dla dwulatka to seria o Zuzi – pełne zestawienie znajdziecie tutaj – w Bibliotece malucha.

Zuzia

 

Lubię naśladować mamę i tatę

Mama z tatą są najfajniejsi i wszystko wiedzą najlepiej. Dziecko uwielbia ich obserwować i naśladować. Moja propozycja prezentu dla dwulatka to warsztat z narzędziami oraz kuchnia do gotowania.

Stolik warsztatowyKuchenka

 

Luli luli…

Instynkt opiekuńczy cały czas się rozwija, w okolicy drugich urodzin dzieci silnie przywiązują się do wybranych zabawek – często pluszowych i opiekują się nimi tak, jak prawdziwy rodzic swoim dzieckiem. Na prezent dla dwuletniej dziewczynki proponuję wózek dla lalek oraz kołyskę.

Wozek dla lalekKolyska

 Badam własne ciało

Wzrastająca ciekawość własnego ciała i różnicowanie płci mają miejsce w trzecim roku życia dziecka. Zestaw małego doktora to moja propozycja prezentu dla dwuletniego jubilata.

Zestaw lekarski

 

Biegam coraz szybciej

Dwuletnie dziecko jest w ciągłym ruchu, doskonali umiejętność biegania i powoli zaczyna skakać. Na prezent proponuję rowerek biegowy, hulajnogę oraz skoczek.

HulajnogaRowerekSkoczek

 

Ćwiczenia małej rączki

Mała ręka dziecka jest coraz sprawniejsza – oprócz tradycyjnej kartki i kredek dziecko będzie miało dużo frajdy z rysowaniem przy użyciu znikopisu – tego imitującego papier, jak i kolorowego oraz lepienia z ciastoliny.

ZnikopisCiastolina

 

Nieśmiertelne LEGO i jego zamiennicy

Moje dzieci bawią się obecnie klockami LEGO, którymi ja się bawiłam jako dziecko. Lego jest niezniszczalne! Nie wiem, kto bardziej kocha te klocki – dzieci, czy ich rodzice :) Dla dwulatka proponuję zestaw LEGO DUPLO – jest ich kilka, więc można przebierać. Lego

 

Gry planszowe

Tak! Już z dwulatkiem możecie w coś pograć – np. w gry proponowane przez Czu Czu, czy Trefl.

Trefl

 

Tańczę, choć jeszcze nie śpiewam…

… ale zaraz zacznę nucić melodie pod nosem, dlatego już teraz dobrze jest puszczać dziecku piosenki – rytmiczne, melodyjne, z łatwym do zapamiętanie tekstem, najlepiej te dziecięce.

Plyty

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

4 thoughts on “Z czego ucieszy się dwuletnie dziecko – moje podpowiedzi.

  1. Super podpowiedzu dla kogos kto nie wie co kupic :) moja Cora znajdzie pod choinka od dziadkow stol warsztatowy i kolyske dla lali (z proponowanych). Mam tez pytanie – czy konik na biegunach sprawdzil sie komus prsyszlosciowo? Cora byla w sklepie zachwycona ale zastanawiam sie czy to nie bedzie na chwile do pobujania sie i pojdzie w kąt…?
    A i bede to powtarzala do upadlego – nie proponujcie kilkuelementowych puzzli dla dwulatkow bo tym sposobem mamy fure lezacych w kacie zabawek. Prosze – darczyncy ;) – najpierw podpytajcie rodzicow ile elementow uklada dziecko – moja dwulatka uklada 30, a duzo starsza coreczka kolezanki dopiero kilka el. wiec to naprawde bardzo indywidualna sprawa ;)

    1. A dla 5 latki może dziecięcą wersję Monopoly lub inną grę planszową np. Farmer lub Pędzące żółwie. Może zestaw do robienia biżuterii lub inna zabawka kreatywna do ćwiczenia małej ręki..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...