Poduszka do karmienia – gadżet bardzo przydatny!

Karmienie piersią jest dla kobiecego ciała ogromnym wysiłkiem fizycznym. Do produkcji pokarmu organizm zużywa dodatkowe pokłady energii, nawet 500 kcal dziennie! Bardzo ważne jest, by samo karmienie dziecka przebiegało w odpowiednich warunkach i pozycji, by matce było przede wszystkim wygodnie! Umożliwiają to m.in. ustronne miejsce, wygodny fotel oraz poduszka do karmienia.

 

Poduszka do karmienia piersią i nie tylko

Poduszka do karmienia została zaprojektowana specjalnie z myślą o matkach karmiących zarówno piersią, jak i butelką. Pozwala ona trzymać dziecko na kolanach w sposób pewny oraz bezpieczny i umożliwia podniesienie maleństwa do piersi. Już samo to ułożenie sprzyja prawidłowemu karmieniu: dziecko jest przystawiane do piersi, a nie na odwrót – pierś do dziecka. Poduszka (w kształcie rogala) dostosowuje się do kształtu brzucha matki i pomaga przyjąć taką pozycję, w której możliwe będzie rozluźnienie mięśni pleców.

Poduszki do karmienie piersią są szczególnie polecane matkom bliźniaków, wcześniaków oraz dzieci z niskim napięciem mięśniowym.

Oczywiście specjalistyczną poduszkę do karmienia da się zastąpić zwykłą poduszką, czy większym jaśkiem, na którym położone dziecko będzie również lekko uniesione do góry, jednakże komfort mamy podczas karmienia jest wówczas nieporównywalny… Jako poduszki możemy używać również poduszki do spania dla kobiet w ciąży.

Poduszka do karmienia bardzo usprawnia cały proces karmienia piersią, czy też butelką i zapewnia wygodę, przede wszystkim mamie :) Przestajemy jej używać najczęściej w momencie zakończenia KP lub przejścia do pozycji bardziej siedzącej – w przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Wówczas poduszka może znaleźć swoje zastosowanie np. w pokoju dziecięcym :)

 

Jaką poduszkę do karmienia wybrać?

W poduszkach do karmienia możemy przebierać do woli, zarówno w producentach, jak i kolorystyce – na rynku jest ich ogromny wybór. Wypełnienie wykonane jest najczęściej z poliestru, ale również z silikonu, pianki, czy styropianu – który odradzam ze względu na tendencję granulek do przemieszczania się. Bardzo ważne jest, by pokrycie można było zdjąć w celu wyprania (im w wyższej temperaturze tym lepiej – dlatego najbardziej sprawdza się w tym wypadku tradycyjna bawełna).

Dobra poduszka powinna idealnie przylegać do talii, posiadać wypełnienie z granulatu lub mikrowłókien, ewentualnie pianki. Musi umożliwiać dziecku swobodne leżenie i przede wszystkim sprawić, że karmienie będzie przyjemnością. Funkcja wibracji, kolorowe aplikacje, czy osłona do karmienia w miejscach publicznych to już dodatki, które ewentualnie mogą zachęcić do wyboru produktu akurat tego producenta, nie wpływają jednak na samą funkcjonalność poduszki do karmienia.

 

Chcesz skonsultować rozwój swojego dziecka lub zasięgnąć porady dotyczącej laktacji?

Zapraszam do zapoznania się z ofertą PORADNI i umówienia się na dogodną formę konsultacji.

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

10 thoughts on “Poduszka do karmienia – gadżet bardzo przydatny!

 1. Ania M. pisze:

  Zgadzam się, iż ta poduszka jest bardzo przydatna i praktyczna. Odciąża ręce i kręgosłup, także polecam :)

 2. Natasza Grzelec via Facebook pisze:

  U mnie rogal obowiązkowy :)

 3. Kaśś Krr via Facebook pisze:

  Używam i polecam wszystkim mamom, świetny gadżet :)

 4. Najlepsza !!!! Mam dokładnie taką samą :) do karmienia a teraz maluszek wygodnie sobie w niej siedzi :) nie przewracając się na boki, polecam

 5. Annna88 pisze:

  Super sprawa, tylko nie wiem gdzie mogę taką poduszkę kupić. Wolałabym stacjonarnie, a nie przez internet. Zna ktoś jakiś w miarę tani sklep?

 6. Madziulkaa pisze:

  Polecam sklep Pati i Maks w Poznaniu – mają sklep stacjonarny i internetowy. Z mężem wybieramy się do nich na targi (chyba są we wrześniu) może uda nam się kupić taką poduszkę w okazyjnej cenie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...