Otulacz dziecka. Niezbędnik w podróży.

Otulacz to kawałek mięciutkiego materiału umożliwiający zawinięcie dziecka w kokonik, gdziekolwiek jesteśmy – w domu czy w podroży. Wykonany z bawełna, zapewnia komfortowe warunki dziecku. Posiada specjalne otwory na pasy bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych, a także kieszonkę na nóżki maleństwa (by zawsze były owinięte) oraz kapturek. To wszystko bardzo ułatwia opatulenie dziecka tak, by się bylo mu cieplo i przytulnie :)

8

Gdzie się przydaje otulacz?

 • fotelik samochodowy
 • wyjście z basenu
 • zawinięcie dziecka po masażu
 • usypianie
 • kocyk

 

Podróż samochodem z niemowlęciem często bywa kłopotliwa, między innymi ze względu na problem z rozebraniem. Mała ilość miejsca w środku auta, maluszek nie trzymający jeszcze samodzielnie główki, niska temperatura na zewnątrz vs. wysoka w kabinie, skutecznie utrudniają mamie czy tacie rozebranie dziecka. Otulacz nadaje się do takich sytuacji wyśmienicie!

 

Otulacz w samochodzie

Ubieramy naszego Szkraba odpowiednio do temperatury, jaka ma panować w kabinie samochodu. Przykładowo jeśli będzie to 20 st. C mogą to być dresiki, bodziak i sweterek/bluza. Wkładamy do fotelika otulacz, a następnie dziecko. Zapinamy pasy, otulamy maleństwo i gotowe!

W sytuacji, gdy auto stoi w garażu sprawa jest prosta. Gorzej, jeśli mamy parking zewnętrzny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zastosować otulacza! Zakładamy dziecku dodatkowo TYLKO czapeczkę. Fotelik za to otulamy grubym kocykiem. Uwierzcie mi – w zupełności to wystarczy! Nie idziemy z dzieckiem na spacer, tylko do zaparkowanego koło domu samochodu.

Jeśli auto dłużej stało i wychłodziło się w środku, włóżcie po prostu fotelik przykryty kocem wraz z zawiniętym w otulacz dzieckiem do kabiny. Nagrzejcie auto do pożądanej temperatury i gdy ją otrzymacie zdejmijcie koc, czapeczkę i rozchylcie otulacz. Nie martwcie się, że np. wieje od drzwi, bo na dworze grubo poniżej zera. Fotelik dla niemowląt ma konstrukcję kubełkową, która nie tylko bardzo chroni nasze dziecko, ale również bardzo je grzeje (co łatwo zauważyć latem, gdy wyjęte z niego dzieciątko jest całe spocone).

Zatem sprawa jest jaki widzicie bardzo prosta!

Owinąć maleństwo w otulacz i przenieść do samochodu! My tak właśnie robiliśmy do momentu, kiedy na zewnątrz było już tak ciepło, że po prostu przestał on być nam potrzebny :) Wówczas stosowaliśmy go już tylko przy wyjściu z pływalni do auta.

Gorąco polecam!

My używaliśmy otulacza firmy Sterntaler, na rynku jest ich jednak coraz więcej, a od 1 lutego w swojej ofercie ma je nawet LIDL! :)

 9

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

4 thoughts on “Otulacz dziecka. Niezbędnik w podróży.

 1. Jola pisze:

  Fajne :) Tylko ja mam fotelik 0-13 z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa i otulacz nie zdaje egzamminu :P

   1. Witam, a można wiedzieć jak zamontować ten otulacz z Lidla, jeśli jest w nim tylko jeden otwór na pasy – te w kroku, a nie ma żadnych otworów na pasy naramienne? Moja wyobraźnia w tym wypadku jest widać zbyt ograniczona :-)
    Będę wdzięczna za taki manual :-)

    1. Środek otulacza rozwijasz po bokach – pasy idą z góry znad ramionek dziecka – nie potrzebne otwory boczne, bo pas wychodzi bliżej kapturka jaki tworzy się z otulacza. Rozjaśniłam troszkę? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...