Osłonka Dooky i koniec walki z parasolką do wózka.

Używacie parasolki do wózka? Ja nie! Nie lubię parasolek. Ich użytkowanie kojarzy mi się z walką z wiatrakami – ciągłe przestawianie, ustawianie, odpadanie albo gonienie na wietrze. Mamy wózek z przekładanym siedziskiem – więc zawsze mogę dostosować kierunek jazdy dziecka do panujących warunków atmosferycznych. Wymaga to trochę siły i przy częstych zmianach kierunku – nie oszukujmy się – jest mało praktyczne. Poza tym niestety nie każdy wózek ma przekładane siedzisko. Pomocna przy rażącym dziecko słońcu może okazać się także obszerna budka, chroniąca nie tylko przed słońcem, ale i wiatrem. Niestety większość wózków dostępnych na polskim rynku ma budki słabo chroniące dziecko przed promieniami słonecznymi. Jaka więc nam pozostaje osłona przeciwsłoneczna dla dziecka? Znienawidzona przeze mnie parasolka albo po prostu kocyk lub pielucha zarzucone na budkę – może estetyczne nie są, ale pełnią swoją funkcję, a to przecież najważniejsze.

Nareszcie w końcu ktoś (a konkretnie holenderska firma Xplorys) wpadł na pomysł i stworzył…

Dooky – bawełnianą osłonkę do wózka i fotelika.

Osłonka pasuje do każdego wózka i fotelika (możliwość regulacji), jest bardzo łatwa do zamontowania (mocowana przy pomocy elastycznych kółek do każdego daszku w wózku lub foteliku),  kompaktowa (składa się w mały kwadracik i zajmuje bardzo mało miejsca) i przede wszystkim estetyczna!

Sprawdzi się nie tylko w wózku, ale także w foteliku samochodowym. Jej praktyczność wiążę się także z wielosezonowością, bowiem Dooky zapewnia ochronę o każdej porze roku – latem i wiosną osłoni przed słońcem i wiatrem, jesienią i zimą przed „zacinającym” deszczem czy śniegiem.

Dooky 2

Myślę, że bez problemu wybierzecie kolor osłonki dla siebie, bowiem dostępna jest ona w aż 11 wariacjach kolorystycznych (my mamy Grey Stars – KLIK). Dodatkowo do Dooky możecie dobrać kocyk w tym samym kolorze oraz pokrowiec na fotelik samochodowy. Wszystko do kupienia tutaj (KLIK).

Dooky 3

Cena – 85,00 zł (klik). Dużo – niedużo? Dla mnie to jednorazowy wydatek na rzecz, która posłuży nam kilka lat i która przede wszystkim bardzo się przydaje. Nie oszukujemy się – dobra parasolka do wózka kosztuje tyle samo, jak nie więcej, a i tak w ogóle się nie sprawdza.

Dooky to coś znacznie więcej, niż tylko ochrona dziecka przed słońcem  :)

My aktualnie używamy w wersji spacerowej – ale równie skuteczną ochronę osłonka Dooky zapewni dziecku w gondoli, jak i foteliku samochodowym.

Gorąco polecam i zapraszam na zakupy do mojego ulubionego sklepu

tublu.pl

 Dooky-2  Dooky-1

Dooky-4

Dooky-5

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...