Nietypowy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Są wyjątkowi, niezastąpieni, kochani, wyrozumiali, dobrzy, miłościwi i mają super moc. O kim mowa? Oczywiście o dziadkach! Rozpieszczają nasze dzieci, nie słuchają naszych próśb, robią po swojemu (bo wiedzą lepiej), ale ich celem jest zawsze dobro dziecka. I za to ich tak bardzo szanujemy i kochamy. Przymykamy oko na kolejną kostkę czekolady, którą ukradkiem dają wnuczkowi – swoją drogą, czemu tak zasładzają nasze dzieci? Są dwa dni w roku specjalnie dla nich, kiedy warto pokazać dzieciom, że one również mogą stanąć w roli darczyńcy i podarować babci i dziadkowi coś wyjątkowego.

Małe dzieci mają w zwyczaju obdarowywać innych prezentami, które same chciałyby dostać. Propozycje prezentów na Dzień Babci mojej pierworodnej to kredki, mazaki i puzzle :) Nietypowe, prawda? Warto troszeczkę pomóc dziecko w organizacji prezentu dla Babci i Dziadka, który przede wszystkim ma cieszyć i rozpieszczać, niekoniecznie musi być praktyczny, dobrze jeśli nawet taki nie będzie.

Tulipany

Laurka – zawsze i na każdą okazję. Piękna pamiątka. Wykonana samodzielnie, więc ma podwójną moc. Podarowana z sercem i  z miłością.

Kwiaty – nie każdy mężczyzna – więc i dziadek – lubi kwiaty, ale z pewnością każdą babcię bukiet ulubionych kwiatów wprawi w dobry nastrój.

Coś artystycznego – na przykład fotokalendarz stanowi zarówno piękną pamiątkę, jak i przydatną w domu rzecz, która w osobliwy sposób ozdobi każdy dzień. Ponadto album ze zdjęciami, ramka ze wspólnym zdjęciem, odcisk dłoni itd.

Kubek – sprezentowanie kubka wyjątkowej babci/wyjątkowego dziadka z pewnością wywoła niejeden uśmiech na ich twarzach.

Bilet/voucher do kina – wspólne wyjście do kina – na film dostosowany do wieku dziecka oczywiście – z jednym, bądź obojgiem dziadków. A może wybierzecie się wszyscy razem? Może wyślecie samych dziadków na randkę lub randkę połączoną z masażem? Wszystko zależy od Was i coraz bardziej świadomego Waszego dziecka.

Nietypowy prezent – super pomysłem jest również zabranie dziadków gdzieś, gdzie będą mogli posiedzieć, nacieszyć się sobą, zjeść coś dobrego, może słodkiego… Dziadkowie mają poczuć się ważni i spędzić czas inaczej niż zwykle.

I na koniec najważniejsze – dbajcie o relacji Waszych dzieci z dziadkami – to co pomożecie im zbudować na ten moment przetrwa już do końca. Nie zawsze będzie to proste i łatwe w wykonaniu. Nie zawsze dziadkowie chcą lub czują taką potrzebę. Jednak miłość nie jedno ma imię.  Niech Dzień Babci i Dzień Dziadka będzie codziennie!

My, a raczej dziewczynki – konkretniej Starsza – w tym roku zabierają Babcię do pijalni czekolady. Z racji tego, że Babcia należy do grupy czekoholików, a wnuczka ma to we krwi liczymy, że spędzą razem miłe i jakże słodkie popołudnie.

 5

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...