Nietypowy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Są wyjątkowi, niezastąpieni, kochani, wyrozumiali, dobrzy, miłościwi i mają super moc. O kim mowa? Oczywiście o dziadkach! Rozpieszczają nasze dzieci, nie słuchają naszych próśb, robią po swojemu (bo wiedzą lepiej), ale ich celem jest zawsze dobro dziecka. I za to ich tak bardzo szanujemy i kochamy. Przymykamy oko na kolejną kostkę czekolady, którą ukradkiem dają wnuczkowi – swoją drogą, czemu tak zasładzają nasze dzieci? Są dwa dni w roku specjalnie dla nich, kiedy warto pokazać dzieciom, że one również mogą stanąć w roli darczyńcy i podarować babci i dziadkowi coś wyjątkowego.

Małe dzieci mają w zwyczaju obdarowywać innych prezentami, które same chciałyby dostać. Propozycje prezentów na Dzień Babci mojej pierworodnej to kredki, mazaki i puzzle :) Nietypowe, prawda? Warto troszeczkę pomóc dziecko w organizacji prezentu dla Babci i Dziadka, który przede wszystkim ma cieszyć i rozpieszczać, niekoniecznie musi być praktyczny, dobrze jeśli nawet taki nie będzie.

Tulipany

Laurka – zawsze i na każdą okazję. Piękna pamiątka. Wykonana samodzielnie, więc ma podwójną moc. Podarowana z sercem i  z miłością.

Kwiaty – nie każdy mężczyzna – więc i dziadek – lubi kwiaty, ale z pewnością każdą babcię bukiet ulubionych kwiatów wprawi w dobry nastrój.

Coś artystycznego – na przykład fotokalendarz stanowi zarówno piękną pamiątkę, jak i przydatną w domu rzecz, która w osobliwy sposób ozdobi każdy dzień. Ponadto album ze zdjęciami, ramka ze wspólnym zdjęciem, odcisk dłoni itd.

Kubek – sprezentowanie kubka wyjątkowej babci/wyjątkowego dziadka z pewnością wywoła niejeden uśmiech na ich twarzach.

Bilet/voucher do kina – wspólne wyjście do kina – na film dostosowany do wieku dziecka oczywiście – z jednym, bądź obojgiem dziadków. A może wybierzecie się wszyscy razem? Może wyślecie samych dziadków na randkę lub randkę połączoną z masażem? Wszystko zależy od Was i coraz bardziej świadomego Waszego dziecka.

Nietypowy prezent – super pomysłem jest również zabranie dziadków gdzieś, gdzie będą mogli posiedzieć, nacieszyć się sobą, zjeść coś dobrego, może słodkiego… Dziadkowie mają poczuć się ważni i spędzić czas inaczej niż zwykle.

I na koniec najważniejsze – dbajcie o relacji Waszych dzieci z dziadkami – to co pomożecie im zbudować na ten moment przetrwa już do końca. Nie zawsze będzie to proste i łatwe w wykonaniu. Nie zawsze dziadkowie chcą lub czują taką potrzebę. Jednak miłość nie jedno ma imię.  Niech Dzień Babci i Dzień Dziadka będzie codziennie!

My, a raczej dziewczynki – konkretniej Starsza – w tym roku zabierają Babcię do pijalni czekolady. Z racji tego, że Babcia należy do grupy czekoholików, a wnuczka ma to we krwi liczymy, że spędzą razem miłe i jakże słodkie popołudnie.

 5

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...