Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy. Harvey Karp.

Jedna z lepszych książek dla rodziców niemowląt! Niesie pomoc, cenne wskazówki dotyczące zajmowania się małym człowiekiem, ale przede wszystkim jasno tłumaczy dlaczego malutkie dzieci płaczą, uwrażliwia rodziców na płacz dziecka, jego potrzeby i na licznych przykładach pokazuje metody uspokajania i wyciszania.

Nie musisz bezradnie patrzeć, jak twoje maleństwo wciąż płacze i płacze! Jest prosty sposób, aby uspokoić rozszlochanego malucha… w zaledwie kilka chwil!

Dr Harvey Karp, uznany pediatra i ekspert od rozwoju dziecka, może nauczyć KAŻDEGO rodzica, jak zamienić nawet najbardziej marudnego malucha w najszczęśliwsze niemowlę w okolicy! Dzięki  jego praktycznym radom wszyscy rodzice, dziadkowie, pielęgniarki i opiekunki będą w stanie złagodzić dziecięcy płacz i wydłużyć ich sen.

 

Metoda dr Karpa opiera się na czterech rewolucyjnych teoriach:

  1. Czwarty trymestr – jak odtworzyć atmosferę maminego brzucha po narodzinach.
  2. Odruch uspokajania się – wyłącznik płaczu, z którym rodzą się dzieci.
  3. Metoda 5 „S” –  pięć łatwych sposobów na włączenie odruchu uspokajania się.
  4. Przytuleczenie – jak połączyć wszystkie 5 „S”, aby uspokoić nawet najbardziej marudne niemowlę.

Tysiące rodziców, od zwykłych mam po supergwiazdy, takie jak Madonna, pojawiają się u doktora Karpa, aby poznać tajniki jego nadzwyczajnych metod.

Metoda doktora Karpa na uspokojenie rozkrzyczanych niemowląt to 5″S”:

  • Spowijanie (KLIK)
  • Stabilna pozycja na boku/brzuszku (KLIK)
  • WyciSzszszanie (KLIK)
  • Skokołysanie (KLIK)
  • Ssanie (KLIK)

Wykonanie jej w ściśle określony sposób tworzy Przytuleczenie – skuteczny sposób na wyciszenie maluszka i wydłużenie jego snu.

Stosowałam o obu moich córek i potwierdzam jej skuteczność. Polecam również spowijanie spokojnych dzieci, zwłaszcza tych po cięciu cesarskim – spowijanie jest zdrowe i pozwala dziecku poczuć się bezpiecznie.

 

„Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” wydawnictwa Mamania

mamania

 

„Najszczęśliwsze niemowlę” jest zabawne i przekonujące. Bardzo polecam.”

Elisabeth Bing, Lamaze International

 

„To najlepsza książka o uspokajaniu niemowląt, jaką kiedykolwiek czytałem!”

William Lord Coleman, pediatra, Uniwersytet Północnej Karoliny

 

„Harvey pisze o rzeczach, o których większość poradników dla rodziców nawet nie wspomina. Każda matka potrzebuje prostych narzędzi, które naprawdę działają – i dostaje je od doktora Karpa.”

Michelle Pfeiffer

 

„Zafascynuje każdego, kto chce się dowiedzieć, w jaki sposób niemowlęta odbierają świat i jak z miłością i skutecznie zareagować na ich płacz.”

San Diego Union-Tribune

 

 

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...