Love Koszulove – czyli dlaczego chodzę w ubraniach do karmienia piersią.

Nie pamiętam, czy karmiąc pierwsze dziecko miałam jakiekolwiek ubranie do tego stricte dedykowane… Pamiętam natomiast, że kupując ubrania szukałam bluzek z głębokim dekoltem lub na guziki. Karmienie piersią PannyG było przypłacone powyciąganymi dekoltami. Kombinatoryką alpejską był dobór ubrania na tzw. wyjście. Nie wspominając o spacerach, kiedy nakarmienie dziecka w plenerze kojarzyło mi się z przewianiem. Nie odsłaniałam tylko kawałka piersi, ale również nerki, brzuch, czy dekolt. Będąc w ciąży z drugim dzieckiem poznałam markę Koszulove i to stamtąd pochodzi moja pierwsza bluzka do karmienia piersią. Jak się domyślacie za pierwszą przyszły kolejne, które później służyły mi świetnie do… kangurowania mojego trzeciego, przedwcześnie urodzonego dziecka (sic!) i kolejno oczywiście towarzyszyły mi w karmieniu piersią PannyH.

Wiosną 2017 roku firma Koszulove poszerzyła swój odzieżowy asortyment i na chwilę obecną posiada na polskim rynku największą ofertę pod względem różnorodnych rozwiązań do karmienia piersią.

Rozwiązania te powstawały w drodze projektu, jaki zorganizowaliśmy wspólnie z młodymi projektantami i ze Szkołą Konstrukcji Ubioru Forma w Poznaniu. W drodze warsztatów wypracowywaliśmy z projektantami i konstruktorami innowacyjne rozwiązania do karmienia (np. w bluzce Basically Mommy czy w secie Clever Mommy z tasiemką). Generalnie naszą ideą jest oferowanie różnorodnych fasonów i rozwiązań do karmienia, tak aby każda mama mogła dopasować coś do swojego gustu – komentuje współzałożycielka marki, Anna Matuszczak.

 

4 sposoby na swobodne karmienie piersią

Na chwilę obecną firma Koszulove w swojej ofercie posiada 4 rozwiązania do karmienie piersią.

Patent nr 1: Odchylamy materiał.

Rozwiązanie to spotykamy w modelach: BASICALLY MOMMY, ECO MOMMY, INSTANT MOMMY oraz topach do karmienia piersią.

sukienka Eco Mommy 

Wydawać by się mogło, że sukienki nie są dobrym ubraniem dla mam karmiących piersią. Problematyczne wydaje się odsłonięcie piersi dla dziecka w długiej sukience. Nie ma rzeczy niemożliwych! W sukienkach od KOSZULOVE można karmić piersią swoje dziecka dyskretnie, wystarczy odchylić materiał i przystawić maleństwo do piersi.

sukienka Instant Mommy

 

Patent nr 2: Odpinamy zamki (dwa zamki wszyte skośnie lub jeden zamek środkowy).

Rozwiązanie to spotykamy w modelach: FALBUNNY, HYGGE MOMMY, KOSZULOVA oraz bluzkach, bluzach i sukienkach OVERSIZE do karmienia piersią.

Bluzy oversize

W bluzach i bluzkach OVERSIZE – jak widzicie na zdjęciu –  kangurowałam PannęH. U mnie odzież do KP znalazła dodatkowe zastosowanie :) Bluzki mam już ponad 2 lata i wciąż wyglądają tak samo dobrze jak w dniu zakupu! Intrygujące napisy na bluzkach przyciągają wzrok przechodniów, dzięki czemu mimowolnie promocje się karmienie piersią.

bluzka do karmienia piersią Koszulova

KOSZULOVA to jedna z moich ulubionych koszul do pracy i… karmienia piersią oczywiście :) Łatwy i szybki dostęp do piersi. Pełna dyskrecja i swoboda. Oryginalny fason udowadnia, że  karmiąc piersią można być ubranym modnie i wygodnie!

bluza Hygge Mommy

HYGGE MOMMY jest absolutnym hitem na skalę światową! W końcu można karmić piersią w chłodne dni, jednocześnie zachowując komfort cieplny. Łatwy i szybki dostęp do piersi. Pod bluzę świetnie nadaje się top do karmienia piersią Koszulove.

bluzka do karmienia piersią Falbunny

FALBUNNY jest jedną z moich ulubionych bluzek do karmienia piersią! Oryginalna, modna i bardzo kobieca bluzka, w której bez problemu nakarmimy swoje dziecka. Falbana, pod którą znajduje się suwak (rozsuwany w obu kierunkach) pozwala na małe przysłonięcie twarzyczki dziecka, co znacznie ułatwia nakarmienie rozproszonego otoczeniem małego ssaka.

 

Patent nr 3: Odciągamy materiał (w dekolcie kopertowym).

Rozwiązanie to spotykamy w topie do karmienia piersią.

TOP do karmienia piersią oznacza koniec powyciąganych dekoltów :) Świetnie nadaje się pod sweter, bluzę czy marynarkę. Uniwersalny, biały kolor pasuje do wszystkiego. Możemy go kupić w zestawie z CLEVER MOMMY.

 

Patent nr 4: Odciągamy materiał tasiemką.

Rozwiązanie to spotykamy w CLEVER MOMMY.

set do karmienia piersią Clever Mommy

CLEVER MOMMY – set zaprojektowany w ramach konkursu KOSZULOVE dla młodych projektantów – top na ramiączkach oraz bluzka do karmienia piersią, z rozwiązaniem polegającym na odciągnięciu za pomocą tasiemki wierzchniej warstwy materiału, dzięki czemu łatwiej mamie przystawić dziecko do piersi. Bluzka ma wydłużony tył, który nawiązuje do obecnych modowych trendów.

 

Każde z wyżej wymienionych rozwiązań jest wygodne (zarówno dla mamy, jak i dziecka), szybkie (w obsłudze), stylowe, dyskretne i uniwersalne. Ubrania w większości uszyte są z wysokiej jakości bawełny lub wiskozy i nadają się do prania w pralce. Część ubrań można nosić zarówno w okresie karmienia piersią, jak i w ciąży.

Cieszę się, że mogę karmić piersią. Karmię na żądanie, dlatego robię to dosłownie wszędzie, tym samym promując karmienie piersią :) I uwierzcie mi, w przeciągu tych minionych lat (niemal już 5) w temacie karmienia piersią bardzo dużo się zmieniło! Coraz mniej widzę pogardliwych spojrzeń, coraz mniej słyszę skarg z ust mam na „życzliwych inaczej”, coraz więcej natomiast widzę wspierających uśmiechów. To dzięki Wam Miłe Mamy. Promujecie karmienie piersią każdorazowo przystawiając publicznie swoje dziecko do piersi. Dzięki odzieży Koszulove robicie to w sposób łatwy, szybki i dyskretny :)

Odzież do karmienia piersią Koszulove w 100% spełnia swoje zadanie i właśnie dlatego zgodziłam się zostać ambasadorką Koszulove.

 

Na wszystkich zdjęciach prezentuję Wam najnowszą kolekcję KOSZULOVE,

której na zakup otrzymacie 10% zniżkę na hasło BLISKO :)

koszulove.com

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...