Księga Dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia. Sears.

Młodzi rodzice często poszukują informacji na temat dzieci w internecie. Zaglądają do niego w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a w szczególności te dotyczące rozwoju ich pociech, problemów wychowawczych z nimi związanych, zaleceń odnośnie odżywiania, metod usypiania etc. etc. Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy, jednak pełna też sprzecznych opinii, nieraz wiadomości wzajemnie się zaprzeczających. W gąszczu nadmiaru wiedzy ciężko jest pójść za głosem intuicji.

Moją osobistą skarbnicą wiedzy i encyklopedią o dziecku jest Księga Dziecka. Od narodzin do Drugiego Roku Życia autorstwa rodziny Sears. Searsowie znani są oczywiście głównie z Rodzicielstwa Bliskości (RB), ale prócz propagowania idei najstarszego modelu rodzicielstwa, bo opartego na naturalnym instynkcie, to również znani i cenieni: pediatra oraz pielęgniarka i doradczyni laktacyjna, a także rodzice ośmiorga dzieci (z których dwoje również jest pediatrami), co już samo przez się, czyni z nich bardzo doświadczonych rodziców :)

 

W Księdze Dziecka znajdziecie informacje na temat:

  • więzi: przygotowania do udanego porodu, więzi od pierwszych minut życia, roli ojca i sposobach budowania więzi z dzieckiem już od chwili narodzin…
  • zdrowia: odporności dziecka, pierwszej pomocy, konieczności odbycia wizyty lekarskiej, domowych metod leczenia…
  • rozwoju: analizy miesiąc po miesiącu rozwoju dziecka, komunikacji dzieci, uciążliwych zachowań, dyscypliny…
  • żywienia dziecka: kluczu do udanego karmienia piersią, karmienia butelką, rozszerzania diety dziecka…
  • snu: metod usypiania, współspania (co-sleeping), faz snu dziecka…
  • życia rodzinnego: nowych ról mamy i taty, powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim, wyboru żłobka oraz niani, depresji poporodowej
  • i wielu wielu innych spraw i zagadnień związanych z niemowlęciem i dwulatkiem.

 

Księga Dziecka to książka, która powinna znaleźć się w domu każdego rodzica małego dziecka. Pomaga zrozumieć rozwój dziecka i idące za nim jego potrzeby. Tę lekturę polecam Wam, jak żadną inną.

Księgę Dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia znajdziecie oczywiście w sklepie wydawnictwa Mamania!

mamania

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...