Krzesełko do karmienia – Antilop IKEA

Krzesełko do karmienia ANTILOP firmy IKEA to jedno z bardziej rozpoznawalnych krzesełek dla dzieci w Polsce. Jest w domu niejednego rodzica, spotkamy je również w większości restauracji oraz miejsc przyjaznych dzieciom.

 

ANTILOP – specyfikacja

 • stelaż wykonany z czterech doczepianych aluminiowych nóg (zapewnia szeroką, stabilną podstawę)
 • krzesełko ma zaokrąglone krawędzie
 • siedzisko wykonane w całości z plastiku (łatwe w utrzymaniu czystości)
 • trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
 • doczepiany blat
 • możliwość dokupienia wkładki redukcyjnej dla najmłodszych
 • szerokość siedziska: 25 cm
 • głębokość siedziska: 21 cm
 • wysokość siedziska: 55 cm
 • wysokość krzesełka: 90 cm
 • szerokość podstawy: 58 cm

Antilop 2

 

Nasza opinia

Jest to nasze drugie krzesełko do karmienia (pierwsze to Polly Magic), tzw. rezerwowe. Stoi w kuchni, rzadko kiedy jest używane. Częściej z niego korzystaliśmy, gdy PannaG była młodsza i przede wszystkim mniej sprawna fizycznie. Sadzałam ją w nim, gdy przygotowywałam posiłek, żeby widziała coś więcej poza zasięgiem jej własnego wzroku z perspektywy 80 cm. Sporadycznie używaliśmy go do karmienia. Jednak swoją opinię na jego temat jesteśmy w stanie już wydać :)

Krzesełko bardzo łatwo utrzymuje się w czystości. Ponieważ większość elementów wykonana jest z plastiku nie ma nawet czego prać. Blat jest moim zdaniem trochę przymały, nie ma również możliwości regulacji. Nie możemy także dosunąć dziecka do stołu, jak to jest w przypadku tradycyjnych krzesełek do karmienia. Dziecko dosyć mocno się w nim wierci, ale raczej ciężko byłoby mu się z niego samodzielnie wydostać. Stelaż również wydaje się być stabilny.

Podsumowując krzesełko fajne, w bardzo dobrej cenie i dobrej jakości.

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

One thought on “Krzesełko do karmienia – Antilop IKEA

 1. Mielismy takie po moim chrzesniaku ale dosc szybko pekla tacka, moze to kwestia zuzycia poprostu, ogolnie proste i praktyczne, ale jak kupilismy takie z regulacja wysokosci, oparcia, z miekka wysciółką fotelika model Baila, to bez porownania wygodniejsze i dziecku bardziej sie podoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...