Kolędy oraz piosenki świąteczne – podstawa atmosfery bożonarodzeniowej.

Kolędy oraz piosenki świąteczne pomagają nam poczuć magię Bożego Narodzenia. O atmosferę świąteczną łatwo w przepełnionych centrach handlowych, gdzie dekoracje i „kuszące promocje” pojawiają się już w listopadzie. Pierwsze polskie i zagraniczne kolędy oraz piosenki świąteczne dobiegają naszych uszu z początkiem grudnia. Coraz częściej jednak tuż przed świętami opuszcza nas nastrój i przestajemy „czuć święta”. Tradycyjne śpiewanie kolęd pomaga mi w przezwyciężeniu świątecznego przesytu, jaki dociera do nas z mass mediów.

Kolędy oraz piosenki świąteczne posiadają świetny rytm, przez co dzieci je uwielbiają, bez względu na to, czy potrafią już chodzić, tańczyć, mówić, śpiewać… Muzyka docierająca do ich wrażliwych uszu jest albo wesoła, albo uspokajająca, bo takie właśnie są utwory świąteczne :) Gorąco Was zachęcam do śpiewania dzieciom, bez względu na Wasze zdolności wokalne – de facto najważniejszy jest wykonawca, czyli mama lub tata :) Śpiewajcie i nućcie razem – to świetna forma spędzania razem czasu!

Kolędy oraz piosenki świąteczne znajdziecie oczywiście w niezawodnym You Tube, ale polecam również kupienie kilku płyt, np. tych śpiewanych przez dzieci. Teksty kolęd (jeśli sami ich wystarczająco dobrze nie znacie) również bez problemu znajdziecie w internecie, choć oczywiście warto postawić na tradycję i kupić kolędnik (zwłaszcza jeśli w domu mamy dzieci, które potrafią już czytać). W sieci również znajdziecie karaoke z kolędami oraz piosenkami świątecznymi, (np. tutaj lub tutaj), co w okresie przedświątecznym będzie nie tylko formą nauki tekstów piosenek, ale i świetną zabawą dla Waszych pociech!

Poniżej przedstawiam Wam mój TOP 10 kolęd oraz piosenek świątecznych, które za pewne są Wam dobrze znane.  Nie wyobrażam sobie przygotowywania świąt bez tła muzycznego w ich postaci… Znajdziecie je również (oraz inne świąteczne nuty) w jednym miejscu na youtubowym kanale Blisko Dziecka (TUTAJ) :)

A Wy jakie kolędy i piosenki świąteczne lubicie?

 

TOP 10 kolęd oraz piosenek świątecznych

1. „Last Christmas”

 

2. „Cicha noc”

 

3. „All I Want For Christmas Is You”

 

4. „Przybieżeli do Betlejem pasterze” 

 

5. „Happy Christmas”

 

6. „Kto wie czy za rogiem”

 

7. „Let it snow”

 

8. „Jingle Bells”

 

9. „White Christmas”

 

10. „Lulajże Jezuniu”

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...