Knedle ze śliwkami, czyli kluski dla leniwych cz. 2 :)

Sezon śliwkowy potrwa jeszcze chwilę, a więc jest to doskonały czas na testowanie śliwkowych przepisów w kuchni :)

Leniwy poniedziałek zaprowadził nas w stronę knedli, które krok po kroku robię według przepisu mojej świętej pamięci Babci. Jest to wersja jeszcze bardziej leniwa od tradycyjnych leniwych, nadająca się – UWAGA! – do mrożenia.

 

Knedle ze śliwkami

Składniki:

  • 1 kg ziemniaków
  • 2 szklanki mąki
  • 2 jajka
  • łyżka masła
  • sól
  • około 15 śliwek
  • śmietana i cukier (wg. uznania)

Przygotowanie:

Ziemniaki (najlepiej dzień wcześniej) ugotuj i zaraz po ugotowaniu potłucz lub zmiel w maszynce do mięsa już po ostudzeniu.

Przygotuj ciasto na knedle: ziemniaki, mąkę, jajko oraz masło połącz i wyrób ciasto – ręcznie, bądź przy użyciu robota.

Śliwki umyj i wydryluj – tak by śliwka była nacięta tylko w połowie.

Z ciasta uformuj gruby wałek, który następnie pokrój na 13-15 równych kawałków. Każdy kawałek obtocz w mące, w środek włóż śliwkę i resztą ciasta ją obtocz – tworząc ładną kulę. Starannie zamknij każdą, nawet najmniejszą dziurkę, obtocz w mące (by nie przylepiła się do stolnicy).

Jeśli chcesz zamrozić część knedli, teraz jest na to odpowiedni moment. Surowe knedle ułóż na posypanej mąką małej desce, tacce lub dużym talerzu i włóż na okoł0 30 minut do zamrażalnika – dzięki czemu Ci się nie posklejają. Po tym czasie przełóż zamrożone już knedle do woreczka i kontynuuj proces mrożenia.

Zagotuj wodę w dużym garnku, posól ją, dodaj 2 łyżki oleju roślinnego i wrzuć knedle. Gotuj około 3-5 minut od wypłynięcia knedli na powierzchnię.

Serwuj posypane cukrem ze śmietaną lub jogurtem.

Smacznego !!!

 Knedle 5KnedleKnedle 4

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

One thought on “Knedle ze śliwkami, czyli kluski dla leniwych cz. 2 :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...