Katar u dziecka – domowy apteczny niezbędnik.

Kiedy dziecko dostaje kataru warto zastosować nie tylko domowe sposoby, ale i apteczne produkty i preparaty. Poniżej prezentują Wam domowy apteczny niezbędnik przy walce z katarem u dzieci, czyli to, co moim zdaniem powinno znaleźć się w apteczce w każdym domu, gdzie słychać śmiech dzieci :)

 

Katar u dziecka – domowy apteczny niezbędnik

1. Woda morska

Niezbędna w codziennej higienie nosa, tego małego, jak i dużego :) Dodatkowo służy do nawilżania wysuszonej śluzówki nosa oraz pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Warto pamiętać o tym, że właściwa higiena nosa wspomaga ochronę błon śluzowych przed czynnikami zewnętrznymi (niską temperaturą, alergenami, suchym powietrzem, zanieczyszczeniami) oraz ułatwia oddychanie.

Woda morska 12. Olejek Olbas

Olejek działa na zasadzie inhalacji. Lecznicze olejki w nim zawarte ulatniając się, docierają do błony śluzowej nosa i gardła. Można go stosować w formie inhalacji swobodnej (bez użycia wody), bądź inhalacji parowej.
Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. My stosowaliśmy go dużo wcześniej (zgodnie z zaleceniem pediatry) w formie skrapiania piżamki oraz kołderki.

Olbas

3. Katarek – aspirator do nosa

Katarek to innowacyjna akcesorium do odciągania wydzieliny zalegającej w nosku dziecka, bezpieczne i przeznaczone dla dzieci od 1 dnia życia! Do jego użycia niezbędny jest odkurzacz z regulacją mocy, bądź o mocy nieprzekraczającej 1800W. Katarek nadaje się do stosowania przy katarze: infekcyjnym (wirusowym i bakteryjnym), sezonowym, alergicznym nieżycie nosa, sapce oraz codziennej toalecie nosa. Niezwykle skuteczny i pomocny! Warto jednak pamiętać o tym, by nie odciągać wydzieliny częściej, niż jest to konieczne, gdyż możemy tym tylko zwiększyć jej produkcję.

Katarek4. Frida – aspirator do nosa

Frida ma to samo zastosowanie co ww. Katarek, w którym ciąg zasysanego powietrza otrzymujemy dzięki odkurzaczowi, we Fridzie dzięki własnej wydolności płuc. Moim zdaniem zdecydowanie skuteczniejszy jest Katerek, choć Frida przydaje się w podróży oraz miejscach, w których nie mamy dostępu do odkurzacza.

Frida

5. Nasivin Soft

Nasivin Soft 0,01% przeznaczony jest dla niemowląt od 3 miesiąca życia. Dzieciom powyżej 13 mż. aplikujemy aerozol o stężeniu 0,025%, zaś dla dzieci powyżej 6 rż. oraz dorosłych aerozol 0,05%. Lek ten obkurcza naczynia krwionośne i jest stosowany przy ostrym i przewlekłym nieżycie nosa. Nie wolno używać go dłużej niż 3-5 dni.

Nasivin6. Euphorbium S

Euphorbium S to aerozol do nosa. Jest to lek homeopatyczny, stosowany wspomagająco w leczeniu nieżytu nosa. Może zmniejszać nasilenie takich objawów jak: uczucie niedrożnego nosa, intensywny katar i kichanie. Nie wolno go używać dłużej niż 5 dni.

Euphornium s7. Depulol

Maść rozgrzewająca przeznaczona dla dzieci od 6 mż. Powoduje zmniejszenie przekrwienia górnych dróg oddechowych, ułatwia oddychanie oraz odkrztuszanie w przypadku zalegania wydzieliny w drogach oddechowych. Pomocna w przeziębieniu, katarze, zapaleniu oskrzeli, grypie, anginie.

Depulol8. Pumo Vap bebe

Maść rozgrzewająca na bazie naturalnych olejków eterycznych ze wskazaniami jak ww. Depulol. Polecana dla dzieci od 1 roku życia.

Pumo Vap bebe

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

4 thoughts on “Katar u dziecka – domowy apteczny niezbędnik.

  1. Kiedyś była jeszcze taka fajna maść rozgrzewająca Pulmex Baby. Moja córcia ją uwielbiała i dzięki niej uniknęliśmy wielu chorób, które rozwijają się z kataru. Niestety ją wycofano z produkcji :(

  2. Jak córeczka dostaje karta zawsze stosujemy:
    – wodę morską
    – maść rozgrzewającą.
    I ewentualnie coś do pryskania do nosa.. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...