Luźny dress code, poczucie humoru i po prostu obecność – Happy New Year!!

Bardzo lubię Sylwestra – bez względu na to, czy spędzam go w domu, czy poza nim. Rzecz nie w imprezie lub jej braku, chodzi o żegnanie Starego i witanie Nowego Roku. Przed nami kolejna możliwość poczynienia planów, dania sobie postanowień, wytyczenia celów. A zasada jest następująca – wszystko co mobilizuje do działania, nawet jeśli tylko na bardzo krótko – jest dobre i pożądane (warto jeszcze popracować nad stałością zmian, ale nie o tym dziś mowa). Świetnie jeśli dbacie o siebie cały rok, o swoje rozwój, zdrowie i samopoczucie. Nie wszystkim się to jednak udaje. Sylwester i Nowy Rok to czas podsumowań oraz postanowień – dla tych mniej zdyscyplinowanych.

Rok 2015 uważam za udany. Momentami było ciężko, czasami psychicznie, czasami fizycznie, jednak życzę sobie by kolejny – 2016 rok – nie był gorszy od minionego. Zatroszczę się o zdrowy sen, porządną dawkę ruchu, bogatą w witaminy dietę oraz wolny czas dla rodziny i siebie – oczywiście. Co roku obiecuję sobie, że zwolnię. I zwalniam cały czas, ale czy nie uważacie, że dla rodzica małego dziecka powinien być inny wymiar ograniczenia prędkości życia?

Życzę Wam Mili Czytelnicy byście przywitali Nowy Rok w zdrowiu, z uśmiechem na twarzy – który będzie promieniował na wszystkich wokół Was, a zwłaszcza na tych najmłodszych – i z nadzieją na lepsze jutro. Życzę Wam byście odnaleźli w sobie niewyczerpujące i niezmierzone pokłady cierpliwości ułatwiające pokonywanie rodzicielskich trudów. Nie zapominajcie o sobie, nie zapomnijcie marzyć, pamiętajcie o wypowiadaniu na głos życzeń, tak by materia mogła je usłyszeć.

Dane Wam zostało bycie rodzicami. Ponosicie ogromną odpowiedzialność za drugą osobę. Dbacie. Kochacie. To bardzo ciężka praca, nierzadko wymagająca dyżurów nocnych, a nawet dobowych. Bez oklepanych zwolnień chorobowych, a urlop i tak zawsze w towarzystwie szefostwa. Jednak w żadnej innej pracy nie jest tak mile widziane wyluzowanie, luźny dress code, poczucie humoru i po prostu obecność, jak właśnie w byciu rodzicem.

Samych radosny chwil w 20016 roku

życzy

bd_logo_krzywe-02

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...