Wspaniały Dzień Dziecka – bez nowej zabawki!

Dzień Dziecka śmiało moglibyśmy nazywać Dniem Zabawki. Mam poczucie, że celebracja tego dnia kończy się wraz z wręczeniem dziecku torebki z prezentem. Prezent może się zepsuć, może się zniszczyć, może się znudzić, to wspomnienia są wieczne…

Nie kupuję dzieciom zabawek. Nie kupię ich również na tegoroczny Dzień Dziecka. W moim mniemaniu dziecko lepiej rozwija się w minimalizmie. Pobudza on jego wyobraźnię i rodzi kreatywność. Niestety zabawki mimo mojego podejścia i tak zalewają pokój dziewczynek. Jak do tego doszło? Czemu ich wciąż przybywa i przybywa…? Być może darczyńcy są zbyt hojni, a może nie wrażliwi na nasze prośby, czy uwagi?

Niemniej… My zabawek z okazji Dnia Dziecka swoim dzieciom  dawać nie będziemy! Dzień Dziecka tak, jak pozostałe święta rodzinne staramy się celebrować w niecodziennej formie,  robiąc coś innego, niż na co dzień i ciesząc się wspólnie spędzanym czasem, o czym więcej pisałam TUTAJ (klik).

 

Co zrobić z niechcianymi zabawkami?

Niechciane zabawki, bądź ich nadmiar sugeruję spakować i rozdać – podarować komuś w potrzebie, komuś kto nie ma, a bardzo chciałby mieć, komuś kto będzie się tą zabawką bawił codziennie, a nie raz na kilka miesięcy. Niech Wam nie żal – dziecka, darczyńcy… Pomyślcie o tych dzieciach, które bardzo chciałyby mieć, a nie mają. Tym samym uczycie swoje dziecko dzielenia się i miłosierdzia, które w obecnych czasach niestety nie jest trendy.

Dzien Dziecka

My tego typu paczki robimy co jakiś czas. Zawsze długo tłumaczę swoim dzieciom, że robimy je dla dzieci, które nie mają zabawek i ich rodzice mają za mało pieniążków, by je im kupić. PannaG oddaje swoje zabawki świadoma, że już do niej nie wrócą.

 

Co kupić dziecku na Dzień Dziecka?

Nie kupienie zabawki z okazji Dnia Dziecka nie musi oznaczać braku prezentu. Jeśli Wasze dziecko posiada już wszystkie niezbędne zabawki (o których wcześniej więcej pisałam tutaj (klik)) możecie podarować Małemu Człowiekowi książkę – ich nigdy za wiele, komiks, materiały do prac plastycznych, płetwę do nauki pływania (SwimFin – klik), ubranie z ulubioną postacią z bajek… Albo zabrać po prostu na lody, do kina, na basen, rower lub hulajnogę… Czas spędzony z mamą i tatą będzie niewątpliwie najlepszym prezentem dla małego dziecka :)

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

5 thoughts on “Wspaniały Dzień Dziecka – bez nowej zabawki!

  1. My również Jesteśmy za minimalizmem.Jednak dostęp do różnych kreatywnych zabawek jest dzisiaj większy niz kiedyś i przyciaga, pomaga wspolnie z dzieckiem spędzić trochę czasu-uwielbiam ten czas. Pomysly Pana Robótki ….super…my selekcję zabawek robimy kilka razy w roku.Przekazujemy je biednym dzieciom lub znajomym w gorszej sytuacji finansowej. Jesli kupuję zabawki to tylko ksiazki, logiczne i kreatywne. Nasze Pociechy – dostana w tym roku zabawki na DD, będzie tez piknik i wspólnie spędzony czas z Rodzicami..z latawcem, rowerem i naturą! ;) Myślę ze nie należy odmawiać dzieciom zabawek tylko wszystko powinno mieć swoj zdrowy rozsądek.

  2. Ania2133 napisał(a):

    Cześć! Szukam jakiegoś animatora na przyjecie dla dzieci, jak na razie znajoma poleciła mi kilku animatorów, którzy byli na Jej przyjęciu, ale wciąż szukam, aby wybrać najlepszych. Na przyjęciu u znajomej, zaprosili animatorów, którzy natychmiast zabawili dzieci, a ich zabawy jak malowanie buzi farbkami czy quizy (zabawa dobra nawet dla dorosłych hihihi) ^^ Dokładniej chodzi o tę firmęklaun@klaunpolska.pl(zostawiam wam kontakt), ktoś coś słyszał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...