Wspaniały Dzień Dziecka – bez nowej zabawki!

Dzień Dziecka śmiało moglibyśmy nazywać Dniem Zabawki. Mam poczucie, że celebracja tego dnia kończy się wraz z wręczeniem dziecku torebki z prezentem. Prezent może się zepsuć, może się zniszczyć, może się znudzić, to wspomnienia są wieczne…

Nie kupuję dzieciom zabawek. Nie kupię ich również na tegoroczny Dzień Dziecka. W moim mniemaniu dziecko lepiej rozwija się w minimalizmie. Pobudza on jego wyobraźnię i rodzi kreatywność. Niestety zabawki mimo mojego podejścia i tak zalewają pokój dziewczynek. Jak do tego doszło? Czemu ich wciąż przybywa i przybywa…? Być może darczyńcy są zbyt hojni, a może nie wrażliwi na nasze prośby, czy uwagi?

Niemniej… My zabawek z okazji Dnia Dziecka swoim dzieciom  dawać nie będziemy! Dzień Dziecka tak, jak pozostałe święta rodzinne staramy się celebrować w niecodziennej formie,  robiąc coś innego, niż na co dzień i ciesząc się wspólnie spędzanym czasem, o czym więcej pisałam TUTAJ (klik).

 

Co zrobić z niechcianymi zabawkami?

Niechciane zabawki, bądź ich nadmiar sugeruję spakować i rozdać – podarować komuś w potrzebie, komuś kto nie ma, a bardzo chciałby mieć, komuś kto będzie się tą zabawką bawił codziennie, a nie raz na kilka miesięcy. Niech Wam nie żal – dziecka, darczyńcy… Pomyślcie o tych dzieciach, które bardzo chciałyby mieć, a nie mają. Tym samym uczycie swoje dziecko dzielenia się i miłosierdzia, które w obecnych czasach niestety nie jest trendy.

Dzien Dziecka

My tego typu paczki robimy co jakiś czas. Zawsze długo tłumaczę swoim dzieciom, że robimy je dla dzieci, które nie mają zabawek i ich rodzice mają za mało pieniążków, by je im kupić. PannaG oddaje swoje zabawki świadoma, że już do niej nie wrócą.

 

Co kupić dziecku na Dzień Dziecka?

Nie kupienie zabawki z okazji Dnia Dziecka nie musi oznaczać braku prezentu. Jeśli Wasze dziecko posiada już wszystkie niezbędne zabawki (o których wcześniej więcej pisałam tutaj (klik)) możecie podarować Małemu Człowiekowi książkę – ich nigdy za wiele, komiks, materiały do prac plastycznych, płetwę do nauki pływania (SwimFin – klik), ubranie z ulubioną postacią z bajek… Albo zabrać po prostu na lody, do kina, na basen, rower lub hulajnogę… Czas spędzony z mamą i tatą będzie niewątpliwie najlepszym prezentem dla małego dziecka :)

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Blogerka. Udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

5 thoughts on “Wspaniały Dzień Dziecka – bez nowej zabawki!

  1. My również Jesteśmy za minimalizmem.Jednak dostęp do różnych kreatywnych zabawek jest dzisiaj większy niz kiedyś i przyciaga, pomaga wspolnie z dzieckiem spędzić trochę czasu-uwielbiam ten czas. Pomysly Pana Robótki ….super…my selekcję zabawek robimy kilka razy w roku.Przekazujemy je biednym dzieciom lub znajomym w gorszej sytuacji finansowej. Jesli kupuję zabawki to tylko ksiazki, logiczne i kreatywne. Nasze Pociechy – dostana w tym roku zabawki na DD, będzie tez piknik i wspólnie spędzony czas z Rodzicami..z latawcem, rowerem i naturą! ;) Myślę ze nie należy odmawiać dzieciom zabawek tylko wszystko powinno mieć swoj zdrowy rozsądek.

  2. Ania2133 pisze:

    Cześć! Szukam jakiegoś animatora na przyjecie dla dzieci, jak na razie znajoma poleciła mi kilku animatorów, którzy byli na Jej przyjęciu, ale wciąż szukam, aby wybrać najlepszych. Na przyjęciu u znajomej, zaprosili animatorów, którzy natychmiast zabawili dzieci, a ich zabawy jak malowanie buzi farbkami czy quizy (zabawa dobra nawet dla dorosłych hihihi) ^^ Dokładniej chodzi o tę firmęklaun@klaunpolska.pl(zostawiam wam kontakt), ktoś coś słyszał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...