Doula Blisko Matki

Doula Agnieszka SkoczylasNazywam się Agnieszka Skoczylas – jako Doula udzielam wsparcia Kobietom i  ich rodzinom na terenie Warszawy i okolic. Wierzę, że poród jest dla Kobiety jednym z najważniejszych momentów w Jej życiu. Jestem po to, by zadbać o komfort Kobiety rodzącej i poczucie bezpieczeństwa podczas porodu oraz pomóc jej bliskim wejść w świat rodzicielstwa, oswoić emocje,  wesprzeć w karmieniu piersią i pielęgnacji noworodka.

Ukończyłam kursy i szkolenia uprawniające mnie do profesjonalnego wspierania Kobiet w czasie ciąży, podczas porodu oraz we wczesnym rodzicielstwie.

Jestem także psychologiem dziecięcym (udzielam porad opiekuńczo-wychowawczych, pomagam także kobietom w okresie babyblues’a i zmagającym się z depresją poporodową) oraz instruktorką masażu Shantala i udzielam wsparcia laktacyjnego. Nade wszystko jestem mamą.

Wierzę w moc pozytywnego myślenia, intuicję oraz instynkt. Prowadzę spotkania-warsztaty dla rodziców i par oczekujących dziecka. Więcej o mnie możecie przeczytać TUTAJ.

Jak wygląda współpraca z Doulą?

Zastanawiacie się nad obecnością Douli przy porodzie? Zachęcam do umówienia się na pierwsze, niezobowiązujące, bezpłatne spotkanie. Będziemy mieć okazję, by poznać się osobiście i porozmawiać na temat usług doulowania (pełna oferta dostępna jest TUTAJ). Moja oferta dostosowuje się do Was w zależności od Waszych potrzeb i oczekiwań: poród naturalny czy poprzez cesarskie cięcie, pierwsze dziecko czy kolejne, poród rodzinny czy samodzielny, poród w szpitalu czy w domu lub domu narodzin. Pierwsze spotkanie ze mną ma charakter zapoznawczy i jest bezpłatne. W sytuacji, gdy zdecydujecie się na wsparcie okołoporodowe Douli ponownie się spotykamy, by ustalić zakres współpracy i podpisać umowę, w której m.in. określamy czas, w jakim jestem do Waszej pełnej dyspozycji – kilkanaście dni przed i 14 dni po przewidywanym terminie porodu (w tym czasie jestem dyspozycyjna całą dobą).

Doula przed porodem

 Spotykamy się 1 lub 2 razy przed porodem u Was w domu po to, by dobrze się poznać i:

 • przygotowujemy Twój indywidualny plan porodowy – by zapewnić Ci wsparcie w okresie porodu muszę wiedzieć co dla Ciebie jest ważne w tym czasie,
 • wybierasz szpital, w którym chciałabyś urodzić swoje dziecko,
 • pakujemy razem torbę do szpitala,
 • na życzenie wykonuję masaż Rebozo lub Shantala, by pomóc Ci się rozluźnić i wyciszyć,
 • służę swoją wiedzą i doświadczeniem – chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Doula przy porodzie

Obecność Douli na sali porodowej nie wyklucza obecności osoby bliskiej. Doula wspiera także osobę towarzyszącą, dodając jej odwagi, podpowiadając jak być aktywnym i pomocnym uczestnikiem porodu. Obecność Douli daje poczucie, że rodząca jest pod dobrą opieką. Usługa opieki prywatnej położnej nie wyklucza usług Douli. Prace położnej i Douli uzupełniają się, dając kobiecie poczucie bezpieczeństwa i bycia pod dobrą opieką.

Jestem do Waszej dyspozycji w terminie porodu (od 38 tc – 42 tc). Po Twoim telefonie o rozpoczęciu się akcji porodowej mogę przyjechać do Was do domu, by być z Tobą już w I fazie porodu lub spotykamy się w szpitalu. Przez cały okres porodu (i jeszcze kilka godzin po nim) zapewniam Ci ciągłą niemedyczną opiekę:

 • pomagam w radzeniu sobie z bólem porodowym za pomocą niefarmakologicznych metod,
 • dbam o to, byś czuła się możliwie jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie
 • pomagam przepakować walizkę (by zostały z Tobą w szpitalu tylko potrzebne Wam teraz rzeczy),
 • wspieram Twojego partnera w jego nowej roli i daję mu wskazówki, jak może teraz o Ciebie zadbać,
 • towarzyszę Ci przy przejściu z Sali Porodowej na Oddział Położniczy,
 • mogę również zrobić Wam pamiątkowe zdjęcia.

Bez względu na to, jak długi będzie Twój/Wasz poród – będę z Wami tak długo, jak będziecie tego sobie życzyć.

Doula po porodzie

Nasz kontakt nie powinien zakończyć się wraz z porodem. W czasie połogu zwyczajowo odbywamy jeszcze 1-2 spotkania, kiedy to wspieram Was swoimi wiedzą i doświadczeniem. Pomagam w odnalezieniu się w nowej roli, jaką jest bycie rodzicem. Służę również poradą laktacyjną oraz opiekuńczo-wychowawczą.

 Zapoznaj się pełną ofertą Douli Blisko Matki w Warszawie TUTAJ.

 

Zastanawiasz się, czy będę dla Ciebie dobrą towarzyszką porodu?

Zadzwoń lub napisz – umówimy na spotkanie :)

tel. +48 791 147 174

email: kontakt@bliskodziecka.com.pl

Pierwsze, zapoznawcze spotkanie jest bezpłatne.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...