Dostawka do łóżka rodziców, czyli spanie z dzieckiem prawie w jednym łóżku

Jeśli nie łóżeczko drewniane, nie kołyska, to może dostawka. Dostawka, zwana też czy przystawką do łóżka. jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć dziecko blisko siebie, choć nie do końca u siebie w łóżku. Zapewnia ona dziecku poczucie bezpieczeństwa, bliskość z rodzicem, a przy okazji mama może karmić w nocy maleństwo bez wstawania do niego. Dzięki temu, że jest to osobny mebel, dziecko ma poczucie spania we własnym łóżeczku. Świetna sprawa!

Ja zakochałam się w łóżeczku Chicco Next2Me, które może być stosowana zarówno jako dostawka – ma ściągany bok lub jako łóżeczko dla dziecka. Posiada specjalny uchwyt, dzięki któremu można ją przyczepić do łóżka rodziców. Jest na tyle lekkie, że bez problemu możemy zmieniać jego umiejscowienie w domu, w zależności od potrzeby. Next2Me jest również turystyczne – składa się i chowa w specjalny pokrowiec dołączony do łóżeczka i bez problemu zmieści się nawet w najmniejszym bagażniku :)

Łóżeczko wyposażone jest w miękki materac, a także siatkowe okienko dla optymalnej cyrkulacji powietrza – i podglądania maleństwa :) Można je ustawiać z pewnym nachyleniem, by ułatwić dziecku oddychanie (podczas np. kataru), a także wspomóc proces trawienia.

next2me

next2me2

next2me3

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama trzech Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

 • Ewelina Czaplińska-Filarowska via Facebook

  W swoim pokoju w swoich łóżkach :)

 • Synek będzie za niedługo spał już w swoim pokoju we własnym łóżku a jego rodzeństwo w tradycyjnych łóżeczkach dla niemowląt ;-)

 • Starszy synek spał z nami a teraz w swoim pokoiku a bliźniaki śpią w swoich łóżeczkach.

 • Synek śpi z nami. Mówi, że w łóżeczku zły humor ma i śnią mu się sny. :)

 • Agnieszka Wu via Facebook

  Myśmy ze zwykłego łóżeczka Ikea usunęli bok i tak dostawiliśmy.super sprawa :-)

  • heidhr

   musieliście dopasować dno łóżeczka? jak to zrobiliście? :)

 • Aleksandra Ciecieląg via Facebook

  O, a ja mam.do sprzedania taka dostawke :) stan idealny, ale nam sluzyla 9 miesiecy az w koncu okazalo sie ze synek lubi swoje wlasne duze lozio.

 • Swoje łóżko ;))

 • Mój indywidualista w swoim łóżeczku.

 • A ja dla Gabi zrobiłam taka właśnie dostawke ze zwykłego łóżeczka i jestem mega zadowolona niby razem a osobno…..;)

 • MagdalenaFioletowa

  W sklepie, w ktorym pracuje lozeczko dostawne zaczelo sie czesciej sprzedawac jak zwykle lozeczka! http://www.mamaipapa.pl/pl/89-lozeczko-dostawne.html Stalo sie bardzo popularne. Jest to wygodne, rodzice nie musza wstawac w nocy do dziecka, a ja mysle o niskiej kolysce, ktora rowniez moglaby miec podobne zastosowanie, tylko gorzej, ze nie ma regulacji poziomu dna by dopasowac, ale bujanie szybciej usypia dziecko, a ludzie jakos zapomnieli o kolyskach :D!

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...