Chusta tkana bawełniana NATIBABY.

W poście poświęconym chustonoszeniu, a dokładnie chustom wspomniałam, że jesteśmy w posiadaniu dwóch chust. Tradycyjnej chusty tkanej oraz chusty kółkowej. Dzisiaj postaram się Wam przekazać naszą opinię na temat chusty tkanej. Chustę otrzymaliśmy w spadku po moim siostrzeńcu. Prezent ucieszył nas tym bardziej, że chusta używana jest dużo bardziej miękka od chusty nowej, prosto ze sklepu. 

 

Chusta tkana NATIBABY

Firma NATIBABY jest pierwszym producentem chust wiązanych w Polsce. Chusty tkane zdobyły pierwsze miejsce w kategorii „Akcesoria dla niemowląt” w głosowaniu czytelników magazynu „Dziecko” w plebiscycie Najlepszego Produktu dla Dziecka Roku 2008. Chusty te otrzymują najwyższe oceny wśród polskich chust wiązanych (porównania dokonano na podstawie 381 punktowych ocen rodziców gromadzonych w okresie od 2007 roku do 17.06.2010 w dziale „Recenzje chust” niezależnego forum chusty.info). Doceniane są one za:

  • miękkość
  • wygodę noszenia
  • szczegółową instrukcję
  • trwałość i bogactwo kolorów

Wszystkie materiały na chusty są farbowane i dziane całkowicie w UE według rygorów certyfikatu Oeko-Tex standard 100 (chusty nie farbują). Rodzaj przędzy, jej grubość, stopień skrętu, gęstość tkania, rodzaj barwników i splot są dobrane tylko i wyłącznie dla celów wygodnego i bezpiecznego noszenia dziecka.

 

Cechy chusty tkanej NATIBABY:

  • jest miła w dotyku i zapewnia komfort w czasie noszenia
  • dopasowuje się do kształtu ciała dziecka, równomiernie przytrzymując kręgosłup dziecka na całej jego długości
  • posiada specjalne sploty skośno-krzyżowe, diamentowe oraz żakardowe, które gwarantują prawidłową pracę materiału niezbędną do przytrzymania kręgosłupa dziecka i wygodnego rozłożenia ciężaru na ramionach osoby noszącej
  • wytrzymuje obciążenie 600-1000 kg
  • produkowana w Unii Europejskiej według autorskiej technologii NATIBABY, posiada certyfikaty bezpieczeństwa

 

Według nas…

O zaletach noszenia dzieci pisałam wcześniej tutaj i tutaj i jeszcze tutaj :) Jeśli chodzi o chustę tkaną bawełnianą NATIBABY jest to rzeczywiście chusta wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jest mięciutka i bardzo przyjemna w dotyku! Materiał nie wrzyna się w ramiona noszącego ani pod kolankami maluszka. Wiązaliśmy głównie kieszonkę – PannaG była wniebowzięta :) Chusta skutecznie uatrakcyjnia spacery, zwłaszcza dla maleństwa jeżdżącego jeszcze w gondoli, zapewnia niesamowitą bliskość oraz poczucie bezpieczeństwa. W chuście mamy dwie wolne ręce i dziecko przy sobie. Chusta idealnie usypia maluszka. Bardzo przydaje się podczas porządków domowych, gotowania, rozmawiania przez telefon, spacerów, zakupów… Słowem świetnie nadaje się do wszystkiego! Odseparowuje małego człowieka od nadmiaru bodźców. To od niej zaczęliśmy naszą przygodę z chustonoszeniem, która trwa i mamy nadzieję, że będzie trwała jeszcze długo :) Odkąd nauczyliśmy się z niej korzystać, wiązaniem nie było już problemem – o ile podłoże było suche :) Z czasem zaczęliśmy korzystać z nosidła ergonomicznego oraz chusty kółkowej – o których przeczytacie przy okazji następnych postów w tym tygodniu :)

 Chustonoszenie 1

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...