Chusta kółkowa Babylonia.

Pisałam już, że jesteśmy posiadaczami dwóch rodzai chust: tkanej bawełnianej o której pisałam wcześniej TUTAJ oraz kółkowej. Chustę kółkową zakupiliśmy, gdy nasza córeczka miała 10 miesięcy i nie chciała być zawinięta w pozycji brzuch do brzucha. Zdecydowania bardziej preferowała noszenie na biodrze. Zdecydowaliśmy się, więc na zakup chusty kółkowej i nasz wybór padł na firmę Babylonia.

 

Chusta kółkowa BB-SLING

Firma Babylonia zajmują się produkcją chust od 16 lat. Chusty produkowane są z 100% bawełny organicznej, wykonane w ramach projektu Fair Trade w Indiach. BB-Sling jest tkana z wykorzystaniem najlepszych technik tkackich, dając tym samym optymalne wsparcie dla nowo narodzonych dzieci do 3-4 lat. Dwa pierścienie aluminiowe umożliwiają łatwą regulację, która sprawia, że BB-SLING jest bardzo wygodna i łatwa w użyciu. Niezastąpiona w sytuacjach kiedy potrzebujemy szybko założyć chustę i gdzieś przenieść dziecko. W chustach kółkowych Babylonia można nosić dziecko z przodu, na plecach i w najbardziej popularnej pozycji – na biodrze :)

 

Zalety chusty kółkowej

  • Szybka w użyciu – chusty kółkowej nie trzeba wiązać! Jeśli odpowiednio umieścimy ogon chusty w kółkach będzie ona zawsze gotowa do użycia, pozostanie nam tylko dobrze ją dociągnąć :)
  • Regulowana – łatwo dopasowuje się do osób o różnych budowach ciała, bardzo prosty system regulacji sprawia, że jest również łatwa w obsłudze .
  • Jednoramienna – zakładamy ją na ukos, obciążając jedno ramię (warto pamiętać o zmianie ramion podczas noszenia, aby uniknąć problemów z kręgosłupem).
  • Praktyczna – możemy nosić w niej dzieci od urodzenia (pozycja kołyski), niemowlaki trzymające główkę (na biodrze i „brzuszkiem do brzuszka”). Wygodna dla dzieci ważących nawet 15 kg!

 

Według nas…

Chusta BB-Sling w naszym przypadku był to strzał w dziesiątkę! Kiedy PannaG nie chciała być już noszona w nosidełku, zaczęliśmy ją nosić w chuście kółkowej. Dlaczego zdecydowaliśmy się akurat na Babylonie? Po przymierzeniu kilku chust kółkowej doszłam do wniosku, że ta ma najprzyjemniejszy materiał, najlepiej przekłada się ją przez pierścienie i kolor też nie pozostawał mi obojętny ;-)

Chusta kółkowa BB Sling jest:

  • bardzo prosta w obsłudze (jeśli się już raz dobrze ją zawiąże nie trzeba więcej węzła poprawiać)
  • wygodna (choć nie tak bardzo jak chusta, czy nosidło, które równomiernie obciążają ciało i rzeczywiście warto zmieniać ramię, by nie obciążać stale jednej strony kręgosłupa)
  • bardzo dobrze sprawdza się zarówno w domu, jak i na spacerze (zdecydowanie mniej otula dziecko, więc ani dziecku, ani nam nie jest cieplej, co ma miejsce np. w chuście etc.)
  • szybko się ją zakłada i równie szybko zdejmuje
  • PannieG podobała się pozycja na biodrze – jeszcze lepiej mogła obserwować otoczenie – a gdy jej się przysnęło, przekładałam ją na brzuszek i otulałam chustą, by wygodnie się jej spało :)

Zdecydowanie polecamy chustę kółkową! Nam przydała się dla starszego dziecka (nie mieliśmy jej, gdy nasza córeczka była mniejsza). Według nas idealna do krótkiego noszenia (do 2 godzin) – później noszący niestety może zacząć odczuwać dyskomfort.

Chusta kolkowa 1

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...