Chusta kółkowa Babylonia.

Pisałam już, że jesteśmy posiadaczami dwóch rodzai chust: tkanej bawełnianej o której pisałam wcześniej TUTAJ oraz kółkowej. Chustę kółkową zakupiliśmy, gdy nasza córeczka miała 10 miesięcy i nie chciała być zawinięta w pozycji brzuch do brzucha. Zdecydowania bardziej preferowała noszenie na biodrze. Zdecydowaliśmy się, więc na zakup chusty kółkowej i nasz wybór padł na firmę Babylonia.

 

Chusta kółkowa BB-SLING

Firma Babylonia zajmują się produkcją chust od 16 lat. Chusty produkowane są z 100% bawełny organicznej, wykonane w ramach projektu Fair Trade w Indiach. BB-Sling jest tkana z wykorzystaniem najlepszych technik tkackich, dając tym samym optymalne wsparcie dla nowo narodzonych dzieci do 3-4 lat. Dwa pierścienie aluminiowe umożliwiają łatwą regulację, która sprawia, że BB-SLING jest bardzo wygodna i łatwa w użyciu. Niezastąpiona w sytuacjach kiedy potrzebujemy szybko założyć chustę i gdzieś przenieść dziecko. W chustach kółkowych Babylonia można nosić dziecko z przodu, na plecach i w najbardziej popularnej pozycji – na biodrze :)

 

Zalety chusty kółkowej

  • Szybka w użyciu – chusty kółkowej nie trzeba wiązać! Jeśli odpowiednio umieścimy ogon chusty w kółkach będzie ona zawsze gotowa do użycia, pozostanie nam tylko dobrze ją dociągnąć :)
  • Regulowana – łatwo dopasowuje się do osób o różnych budowach ciała, bardzo prosty system regulacji sprawia, że jest również łatwa w obsłudze .
  • Jednoramienna – zakładamy ją na ukos, obciążając jedno ramię (warto pamiętać o zmianie ramion podczas noszenia, aby uniknąć problemów z kręgosłupem).
  • Praktyczna – możemy nosić w niej dzieci od urodzenia (pozycja kołyski), niemowlaki trzymające główkę (na biodrze i „brzuszkiem do brzuszka”). Wygodna dla dzieci ważących nawet 15 kg!

 

Według nas…

Chusta BB-Sling w naszym przypadku był to strzał w dziesiątkę! Kiedy PannaG nie chciała być już noszona w nosidełku, zaczęliśmy ją nosić w chuście kółkowej. Dlaczego zdecydowaliśmy się akurat na Babylonie? Po przymierzeniu kilku chust kółkowej doszłam do wniosku, że ta ma najprzyjemniejszy materiał, najlepiej przekłada się ją przez pierścienie i kolor też nie pozostawał mi obojętny ;-)

Chusta kółkowa BB Sling jest:

  • bardzo prosta w obsłudze (jeśli się już raz dobrze ją zawiąże nie trzeba więcej węzła poprawiać)
  • wygodna (choć nie tak bardzo jak chusta, czy nosidło, które równomiernie obciążają ciało i rzeczywiście warto zmieniać ramię, by nie obciążać stale jednej strony kręgosłupa)
  • bardzo dobrze sprawdza się zarówno w domu, jak i na spacerze (zdecydowanie mniej otula dziecko, więc ani dziecku, ani nam nie jest cieplej, co ma miejsce np. w chuście etc.)
  • szybko się ją zakłada i równie szybko zdejmuje
  • PannieG podobała się pozycja na biodrze – jeszcze lepiej mogła obserwować otoczenie – a gdy jej się przysnęło, przekładałam ją na brzuszek i otulałam chustą, by wygodnie się jej spało :)

Zdecydowanie polecamy chustę kółkową! Nam przydała się dla starszego dziecka (nie mieliśmy jej, gdy nasza córeczka była mniejsza). Według nas idealna do krótkiego noszenia (do 2 godzin) – później noszący niestety może zacząć odczuwać dyskomfort.

Chusta kolkowa 1

 

Podziel się swoim zdaniem zostawiając komentarz poniżej.

Agnieszka Skoczylas

Agnieszka Skoczylas - psycholog dziecięcy i mama 3Panien. Propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą. Udziela rodzicom indywidualnych konsultacji w sytuacji pojawienia się wątpliwości opiekuńczo-wychowawczych. W ciągłym biegu i niedospaniu z głową pełną pomysłów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na tej stronie są ciasteczka!
Więcej...